Hubane maakodu külalistemaja, jõuludel

Hubane maakodu külalistemaja, jõuludel

Tegemist on ühe maakodu väikse külalistemajaga, kus on kaks eraldi magamistuba, millest üks mõeldud lapsele, teine nende vanematele. Samuti on antud majas ka hubane elutuba, kus pere saab nautida ühiseid õhtuid ja hommikuid.

Esikusse sisenedes jääb koheselt vasakule lastetuba, paremale aga hubane, valgusküllane elutuba. Kõikide ruumide põrandaid katab originaalne puitpõrand, mis korrastatud ja viimistletud õlivahaga. Pühaderüüs olevas elutoas on kujundusse kombineeritud nii tänapäevast kui antiikset mööblit.

Toa akende juurde tehtud hubane puhkenurk, kolmekohalise tumepruuni tooni nahkdiivani ja nende vastas oleva kahe, antiikse, beežis toonis, prantsuse stiilis tugitoolidega. Pehmemööbli vahele paigutatud massiivne, klaasiga laud ja Limosa, ümmargune tufted, sinise tooniga, samet Ottoman, millele paigutatud hetkel vahuvein koos klaasidega. Pruuni tooni toodud veel ruumi läbi massiivse, suure, klaasidega puhvetkapi, kus hoiustatakse erinevaid lauanõusid. Loomulikult lisab antud ruumi kaunist silmailu ja kodusoojust, võrratu, vana, nikerdustega ümarahi, mille kõrval seinas, majaga seotud vanad, raamitud fotod.

Elutoast on läbi ukseava näha nii esikut kui lastetuba.

Antud lastetoa põhitooniks valitud tumehall värvitoon, mida kasutatud siin ruumis ideaalselt taustavärvina mitmete naturaalsest puidust ja üksikute valget värvi mööblidetailide esiletõstmiseks.

Tuppa sisenedes jääb otse, tagaseina juurde, valge mängulauaga mängunurk, mille taga seinas, musta raamiga lapselikud postrid ja musta tooni avatud riiulid, kus mõned raamatud. Nende kõrval nagis suur advendikalender. Advendikalendri kõrvale seina äärde paigutatud IKEA riiulid (IVAR), kus leiab mitmeid erksate värvilaikudega laste mängulelusid. Toa keskmeks, seina ääres, efektne vana, töötav ahi, mis lisab tuppa kaunist ajaloolist lisaväärtust.  Hubasust lisab antud interjööri hele puitpõrand koos hallikat tooni vaibaga, mis ühendab kenasti erinevaid toas olevaid mööblidetaile ja lelusid.

Ruumi valgustavad päevasel ajal  kaks suurt, avarat, valgete raamidega akent, mis ideaalselt sulanduvad kokku tumehalli seinatooniga. Kahe akna vahele paigutatud IKEA heledast puidust seinakapp IVAR, mida ilmestavad puitjalaga laualamp ja puidust mänguasi- arvelaud. Uksest sisenedes jääb paremale seina äärde taaskasutusest ostetud, vana, pikendatav puitvoodivoodi, koos mitmete erinevas toonis dekoratiivpatjade ja tekstiiliga, mis on justkui kirsiks tordil, antud lastetoa kujunduses. Voodi kohal peatsisse paigutatud, minimalistlik, suunatav, tumehalli tooni Hektar kohtvalgusti. Voodi kohale lakke riputatud helehallis ja valges toonis lipukett, mis kenasti läheb ühte, valge ukseraami ja kõrgete, valgete, põrandaliistudega.

Esikust otse edasi minnes, tuleb ahjuga ruum, kuhu saab paigutada väliriided ja jalatsid. Antud ruumi kõrvale jääb aga magamistuba.

Tekst/kujundus: Scandinavian HOME | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: hemnet.se

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist MAAKODUD | MAJAD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.