Oskuslikult kujundatud 73-ruudune korter

Oskuslikult kujundatud 58-ruudune korter
2- toaline, 73- ruudune korter, mis paikneb Rootsis, Stenvinkelsgatanis 1902 a. vanuses, väärikas majas. Nagu väärikale majale kohane on ka siinsetes eluruumides talletatud endas endiste aegade jälgi, mis lisavad interjöörile luksust ja hubast miljööd.

Esikus, magamistoas ja elutoas on seintele paigaldatud kaunis efektne lillemustris tapeet, mis sobitatud kokku nii vintage, antiikse kui modernnse mööbliga.

Elutoas püüab pilgu korteri ehk kõige luksulikum ja väärtuslikum vara, kamin, mis hetkel töökorras enam pole ja pakub hetkel ruumis olijatele vaid silmailu. Jahedate ilmade saabudes hoitakse vahest kaminas küünlaid, et luua õhtuti õdus meeleolu. Elutoa keskmes robustne, vintage laud, mille mõlemal küljel antiikse välimusega diivanid. Mööblidetaile ühendab kaunis Pärsia vaip, mille põhitoon roheline, rohelist tooni viidud üle ka diivanite dekoratiivpatjadele, et luua ühtne tervik.

Magamistuba, valgusküllane ja avar, kauni lillemustrilise tapeediga, mille põhitooniks valge. Mööbli osas eelistatud nii vintaget kui modernset, mis oskuskilt omavahel ühendatud. Efekti lisab antud ruumi, värvikas, domineerivas punases toonis, Pärsia vaip. Lakke valitud uhke lühter, mis loob magamistuppa võluva, elegantse ilme. Voodi kõrval seinale toetumas, suur, uhke peegel, mis magamistoa vintage mööbli ja tapeediga omavahel hästi ühildub.

Köögist saab otse ka magamistuppa, mis avatud ukseavaga. Kohati on see lastetoa jaoks halb, sest toidulõhnad jäävad pikemalt lastetuppa pidama. Lastetoa seinatoon kolmel seinal tumesinine, kohati hallika varjundiga. Voodi külgmine seinaosa tapeeditud efektse kosmose tapeediga. Lakke valitud hubane, kangaga PR Home rippvalgusti, mille toon ja materjal ühtib tekstiiliga. Mööbel valitud tuppa valge ja naturaalset puidutooni nagu on põrand. Põrandat katab kaunis heleda mustriga puuvillane vaip, mis aitab toas olevaid üksikuid mööblidetaile liita üheks. Voodil olev lohakal ilmel voodipesu ja tekstiil loovad tuppa mõnusa koduse meeleolu.

Esik lumivalgete seinte ja valge puitpõrandaga. Hubasust lisab efektne puidust pink ja jutevaip. Kuna esiku seinad valged,  saab värve esikusse tuua, nagisse riputavate hooajaliste riiete kaudu ja nii on esikus pidevalt erinevaid värvilaike.

Magamistuppa sisenedes torkab koheselt silma jõuline roheline toon. Jõulist tooni pehmendavad valget tooni voodipesu tekstiil, laelamp ja kardinad. Samuti valgeks värvitud puitpõrand, radikas ja valge, peeglitega, lükandustega lamp. Kodusoojust lisab voodikohal seinal olev üksik raamitud pilt, kaks erinevas toonis patja, üksik puidust tool ja puidust nagi.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: alvhem.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.