“No makeup” meik - Kellele ja miks? Kes ja millal võiks sellist jumestust eelistada?

Kellele ja miks? Kes ja millal võiks sellist jumestust eelistada?

Meiginippe jagab: glowmakeup.ee

No makeup meik on üks jumestuse stiile, kus üritatakse jätta võimalikult meikimata mulje. Tegelikkuses on selle ilu taga aga üksjagu tööd. No makeup meik ei ole alati selline, mille hommikul viie minutiga teed. See nõuab pisut rohkem tähelepanu kui lihtsalt üks loomulik jumestus.

Mis eristab siis “meikimata” jumetust tavalisest loomulikust jumestusest?
Põhiliselt see, et tooteid kantakse nahale niivõrd õhukene kiht, et seda peaaegu polegi. Eesmärk on nahale jätta kosmeetikast minimaalne jälg. See tähendab, et tooteid kantakse nahale täpselt nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Meigipõhi võiks olla kindlasti kerge bb-kreem või toonitud päevakreem. Kindlasti ei tohiks tegu olla väga särava või sära andva tootega. Meie nahk on loomulikus olekus kergelt matt, seega üleliia säravad ja sädelevad tooted selle jumestusega kokku ei sobi. Kui on vaja peita tumedaid silmaaluseid või punetavaid punne, võiksid valida peitekreemi, mis oma koostiselt oleks võimalikult kerge. Jällegi selleks, et nahale jääks erinevatest toodetest võimalikult minimaalne jälg.

Põsepuna võiks olla kreemjas, kuna nii sulandub see nahaga kõige paremini ühte. Tooni saad selgeks teha jälgides oma naha loomulikku tooni siis, kui see punetab. Ehk siis, kui punastad. Mida lähedasem on põsepuna toon su enda loomulikule õhetusele, seda usutavam see sinu nahal jääb. Ühtegi piirjoont ei tohi näha olla, kõik peab olema ideaalselt hajutatud. Põsepunaga liialdada samuti ei tasu, kuna siis kaob no makeup meigi eesmärk.

Huulevärvi puhul tuleks kasutada sama taktikat – vaata mis tooni on su huuled loomulikus olekus ning vali õige värv selle järgi. Kellel on tumeda pigmendiga huuled, võivad eelistada pisut tumedamaid toone ning heleda pigmendiga siis vastavalt heledamaid toone. Nagu meigipõhja puhul, ei tohiks ka huuled liialt läikida. Loomulikus olekus on huuled matid, seega kui kasutad väga läikivat huulepulka või toonivat palsamit, tupsuta õrnalt puudrit huultele. Nii annad neile loomulikuma ilme.
Mõned tootesoovitused "no makeup" meigi jaoks:

Jane Iredale niisutav jumestuskreem Dream Tint

Jane Iredale huule- ja põsepuna Just Kissed

  Tekst:glowmakeup.ee/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: istock

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILU | MOOD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.