Jõuluajal kaunistatud kamin või ahi

Jõulud terrassil

Naudi koos lastega või üksi kaunistamist, et saaksid hiljem jõuluõhtul mõnusalt õhtut nautida.

Kõiki küttekolde lähedale tehtud või pandud kaunistusi tuleks nii panna, et ei tekiks põlemise ohtu. Kindlasti ei tohiks ühtegi tuleaset ilma järelvalveta jätta!

Kasuta erinevaid loodusest saadavalolevaid kuuseoksi, männioksi või käbisid. Samuti jõuluehteid või piparkooke ja jõuluõunu. Ära aga ehtimisega üle pinguta, mida vähem, seda parem.

Vajalik teada!

Lisaks pea meeles, et igasugust prügi, kilet ja ehitusprahti ei tohi visata kaminasse. Igal kütteseadmel tuleb vältida ülekütmist. Küttekollete ülekütmine, küttesüsteemide hooldamata jätmine, korstnate vale paigaldus, tuleohutusnõuete üldine eiramine on hoonete süttimise levinumateks põhjusteks.

Kütmise puhul olgu küttematerjal alati kuiv. Niiskest või suisa märjast puust eraldub väga palju veeauru, mille tagajärjel tekib tuleohtlik nõgi, mis ladestub suitsulõõri seintele põhjustades tõsist tuleohtu. Korstnat tuleb vähemalt üks kord aastas pühkida. Korstent võib hooldada ainult vastavat kutsetunnistust omav korstnapühkija ja küttesüsteeme võib paigaldada ainult kutsetunnistust omav spetsialist. Ühtegi tulekollet, kas siis kaminas, ahjus või pliidi all ei tohiks jätta järelvalveta.

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.