Kui toome jõulukuuse tuppa

Jõulud terrassil
Vesi ei tohi kunagi alaneda tüve lõikepinnast allapoole, sest kuivanud puu ei suuda enam vett imada.

Katsu algul iga tunni aja jooksul kas puu tüvi on ilusti vee sees. Esimesel kojutoomise päeval vajab jõulukuusk 2-3 liitrit vett. Järgmistel päevadel piisab liitrist veest. Jõulupuule esimese vee panekul võid juurde lisada kaks supilusikatäit suhkrut, see aitab okaste enneaegse pudenemise vastu.

Kindlasti ära pane kuuske erinevate küttekehade lähedale, see kuivatab puud ja nii võib hoolimata veevarust hakata puul kiirelt okkaid langema. Pritsi kuuske iga päev jaheda veega, nii säilib kuusk kauem. Jälgi vaid sell hetkel seda, et elektriküünlad ei oleks sisse lülitatud. Kõige õigem oleks muidugi kuusk tuua tuppa alles jõululaupäeval, kuid kui otsustad puu ikkagi varem tuua, peaksid puud enne tuppa toomist kaua 3-7 plusskraadi juures säilitama (pannes puutüve ümber märjad ajalehed). Nii säilib kuusk tuppa tuues kauem.

Mõned nipid, et jõulukuusk püsiks võimalikult kaua värskena

Jõulukuusk vajab samasugust hoolt nagu iga teine roheline taim.  Kui tood jõulukuuse tuppa, tuleb talle koheselt vett anda, mitte 24h hiljem, siis on juba hilja ja ta võib janu märgiks hakata maha poetama okkaid.Enne jõulupuu kuusejalga sobitamist tuleks tüvele teha uus lõikepind, just nagu koju toodud lõikelillede puhul. Maha tuleks võtta vähemalt paari sentimeetri paksune tükk. Kui sul pole seda võimalik teha, pane tüvi korraks kuuma vette ja seejärel kinnita kuusejalaga. Jõulukuusk vajab ohtralt vett ja seetõttu ei tohiks kuusejalast vesi kordagi otsa lõppeda. Hea kuusejalg peab mahutama vähemalt liiter vett.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist JÕULUD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.