Aiasõbra veebruarikuu toimetused

Aiasõbra veebruarikuu toimetused

Tavaliselt veebruaris valitseb väljas alles külm ja karge talv, ning aednikul näpud juba sügelevad – on aeg teha esimesed seemnekülvid, hoolitseda toataimede eest ja varjutada taimi varakevadise päikese eest.

Too tuppa kevadet! Õitsvatest potililledest on praegu ilusad priimulad ja ajatatud sibullilled. Kaunista tuba mõne värvilise kevadlillega ning killuke kevadet ongi juba sinu kodus. Talvist vitamiinivaegust aitab leevendada oma aknalaual kasvatatud maitseroheline. Eriti kiiresti tärkavad kress-salat, lehtsinep, murulauk, basiilik ja põld-võõrkapsas ehk rukola.

On aeg neid külvata! Hansaplantist leiad tuhanded seemnepakid ja vahvad minikasvuhooned, kus esimesi külvamisi teha saab. Proovi idandamist. Idandid on tõeline tervisetoit, mis sisaldab endas rikkalikult vitamiine, mineraalaineid ja ensüüme. Nii on idandid talvisel ajal hea vitamiinide allikas, ennetamaks kevadväsimust ning saamaks vajalikku energiat. Kui tahad teha aias sel aastal suuremaid ümberkorraldusi, on viimane aeg võtta välja raamatud ja plaani pidama hakata. Nii on sul kevadeks plaanid juba valmis ja saad maa sulades kohe õues toimetama hakata. Toalilled alustavad kasvamist: kuu lõpupoole alusta toalillede väetamisega ja ümberistutusega.

Toimetused aias

Kontrolli varjutusriideid: veebruaripäike on juba piisavalt tugev, et tekitada põletust igihaljastele taimedele. Kui pakane on järele andnud, võid alustada puude ja põõsaste lõikamisega. Väga tugeva pakasega kuhja lisalund roosidele ja õrnematele püsikutele. Lume puudumisel kasuta lisakatmiseks kuiva turvast. Kui närilised on puutüvesid kahjustanud, puhasta haavad ja kata need pookevahaga. Viimane aeg on kaitsta viljapuude ja eelmisel aastal istutatud noorte puude tüvesid päikese eest. Aseta puudele ümber tüvekaitsmed või valgenda vanad tüved tüvevalgendajaga.  Jälgi, et linnumajas oleks kogu aeg seemneid. Tugeva pakasega riputa üles rasvapall.
Keset talve ei tohi lindude toitmist katsetada, see võib linnukestele saatuslikuks saada. Enne kevade saabumist pane aeda ülesse õuelindude pesakastid.  On aeg alustada seemnevarude täiendamisega. Aianduskeskustesse on saabunud tuhandeid seemneid – vali ammutuntud vanade sortide kõrvale katsetamiseks ka uusi ja põnevaid sorte. Veebruaris on õige aeg panna idanema tomati- ja paprikaseemned.

Tekst/kujundus: hansaplant.ee / Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: freepik.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist AED

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.