Lambanahk elutoa interjööris - armastus esimesest puudutusest

Lambanahk elutoa interjööris - armastus esimesest puudutusest

Lambanahast vaipkatted on viimasel ajal muutunud üha populaarsemaks valikuks sisekujunduses, eriti talvisel perioodil, kui soojus ja mugavus on eriti vajalikud. Need vaipkatted ei kauni mitte ainult põrandaid, vaid neid võib kohata ka tugitoolide, pinkide ja diivanite peal, muutes ruumid visuaalselt atraktiivsemaks ja samas pakuvad need ka praktilisi eeliseid.

Lambanahk toob endaga kaasa sooja ja hubase tekstuuri, mis loob koduses keskkonnas meeldiva atmosfääri. Pehme lambanahk on mõnus jala- ja käe all, pakkudes tunde, mis soodustab lõõgastumist ja rahu. See pehmus ja mugavus on eriti tähtsad külmal ajal, mil toas viibides on oluline tunda end mugavalt ja soojalt. Lisaks esteetilisele väärtusele on lambanahast vaipkatted ka keskkonnasõbralikud ning praktilised. Lambanahk on looduslik materjal, mis ei kahjusta keskkonda, ja selle kasutamine sisekujunduses toetab jätkusuutlikku elustiili. Samuti on lambanahk tervislik valik, kuna see suudab reguleerida keha temperatuurimuutusi ja hoida mugavustaseme stabiilsena. Teadlikud tarbijad hindavad lambanaha omadusi, mis aktiveerivad vereringet ja immuunsüsteemi, toetades lihaste lõõgastumist. See on oluline aspekt, eriti neile, kes veedavad pikki tunde istudes või töötades.

Lambavilla koostisosad on samuti nahasõbralikud, mistõttu nad sobivad suurepäraselt ka tundliku või põletikulise naha ravimiseks. Lambanahast vaipkatted pakuvad võimalust luua kodus keskkond, mis toetab nii füüsilist heaolu kui ka esteetilist naudingut. Nende tooted on ka äärmiselt vastupidavad, kestavad aastaid ja nõuavad minimaalselt hooldust, mis teeb neist suurepärase investeeringu, millega kaasneb madalam vahetus- ja asenduskulud. Seega, lambanahast vaipkatted ei paku ainult esteetilist ilu, vaid ka praktilisi eeliseid, mis muudavad need tõeliselt väärtuslikuks lisandiks igasse kodusse.

Kuidas lambanahka hooldada ja puhastada?

Nõu annab merino.ee
 
Lambanahad on erinevad nii villa tiheduselt kui ka parkimiselt, kui ka sellest kas nahal on villavaha(lanoliin) välja sulatatud või on naturaalselt alles. Kui müüjal ei ole toote kõrval märget juures, et võib pesta pesumasinas, siis kindlasti ei tohiks nahka masinas pesta. Nendel lambanahkadel, mis on masinas pestavad on reeglina villavaha välja sulatatud ja määrduvad seetõttu ka kiiremini, sest villavaha kaitseb karva niiskuse ja määrdumise eest. Kuna valge puhas karv määrdub kiiresti on enamus nahad pargitud masinas pestavateks. Nahku, mida ei tohi pesta masinas tuleb lihtsalt aeg ajalt sopsutada/kloppida käte vahel, et villa sisse langenud pudi sealt väljuks ja vill muutus uuesti kohevaks. Kui nahk on kaotanud kohevuse võib teda ka kraasida/kammida näiteks tavalise juukseharjaga või koera kammiga. Kui nahale on peale läinud mõni vedelik, siis võib määrdunud kohta pesta käsitsi , nagu pesu ikka. Pesemiseks võid appi võtta ka pesuseebi või villastele esemetele mõeldud šampooni. Pärast pesu tuleb nahka hoolikalt loputada. Nahka tuleb kuivatada alati vill allapoole, et niiskus ei valguks naha sisse. Kui oled lambanaha üleni ära pesnud, võtab kuivamine kaua aega. Kindlasti ei tohi nahka kuivatada küttekeha ega päikese käes.
Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: entrancemakleri.se, alvhem.com
Jaga artiklit

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ELUTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

Scandinavian HOME

- aastast 2015 -