28,5  m² iseloomuga, stuudiokorter

28,5 m² iseloomuga, stuudiokorter

Korterisse sisenedes tervitab väike, valgeks värvitud esikuosa, kust edasi viib otse avarasse elutuppa, mis on ühenduses köögiga.  Nii elutoas kui köögis valge seinavärv jätkub koos valgeks võõbatud originaalse puitpõrandaga, mis värvitud üle kogu korteri julgelt valgeks. Valgeks värvitud seinad on aga muidu ruutmeetritelt väikse korteri aidanud näiliselt muuta palju avaramaks ja see ei tundu tänu oskuslikult juurde valitud detailidele, sugugi kõle.

Elutoa osast leiab nii kaunist vintage mööblit kui tänapäevast mööblit ja sisustusdetaile, mis on omavahel pandud kenasti kokku sobima. Elutoa keskmeks 1960-ndatest pärit kahetasandiline, tiigipuust diivanilaud, kuhu juurde kombineeritud heleda beežika tooniga tekstiilist diivan, mis paigutatud aknaga seina juurde ja 1950-ndatest pärit söögitoolid (by Cees Braakman), mis paigutatud vastasseina, mis täidavad nüüd kenasti tugitooli osa. Kogu mööblit aitab liita üheks, pehme, pikakarvaline, heledas toonis vaip.

Elutoa osa aitab kodusemaks muuta, suur laeni ulatuv, roheliste lehtedega palm, mis toob ruumi ilusat loodusliku, rohelist värvi läbi taime, mis harmoneerub hästi toa sisustusega. Diivanilaua kohale paigutatud  minimalistliku disainiga laelamp (Pholc’s Mobil 100 pendant, Disain: Monika Mulder ), mis ühildub hästi elutoa seintele valitud postritega, kus piltidel ka veidi musta.

Istumistsooni jääb suur, heledas toonis, pikema karvaga põrandavaip, mis ühendab elutoa osas olevaid mööbliesemeid. Üksik heledas toonid dekoratiivpadjaga Åhléns tugitool BUBBA, Jotex kohvilaud- puidust raami ja rotangist lauaplaadiga ja vana, efektne päevavoodi, kuhu kõrvale paigutatud ka kaunis taim koos lemmik raamatutega.  Päevavoodi tagaseinal on näha sarnases käekirjas postreid, mis kaunistavad ka magamisosa. Lisaks on siin mõned postrid pandud seinale najatuma, et anda efekti elutoa osale. Elutoa osas, päevavoodi küljel, seinal, puidutooni, kitsam String riiulsüsteem täiustab kenasti elutoa nurgaosa.
 
Valgustite osas on antud ruumis kasutatud kolme valgustit. Magamistsoonis laualamp, elutoa istumisosas päevavoodi kõrval põrandalamp ja diivanilaua kohal rippvalgusti.

Vaade kööki.

Köögist leiab eest lihtsas võtmes, skandinaavia stiilis heleda köögi, mida täiustab naturaalne puitpõrand koos kahe rotangist söögitooli (Vibble) ja puidust köögisisustus detailidega. Samuti lisavad värvi ka mitmed maitsetaimed, mis kööki eriti teretulnud.

Vannituba/wc minimalistlik, lihtsa disainiga, heledas toonis, väheste detailidega.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Stiil: Emma Fischer, Fotod: Fotograaf: Anders Bergstedt, entrancemakleri.se

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.