Miks Glow stuudio ei värvi kulme hennaga?

Viimasel ajal oleme saanud mitmeid küsimusi, kas plaanime hakata värvima kulme henna abil. Kuigi küsimus tundub esmapilgul lihtne, on selle taga keerukam lugu. Meie lähenemine on alati olnud põhjalik, mistõttu otsustasime enne lõplikku otsuse tegemist uurida henna kasutamise plusse ja miinuseid. Seetõttu asusime testima kõiki henna värvide lubadusi ning tegema põhjalikku uurimistööd.

Olles tutvunud henna värvimise protsessiga, hinnanud saadud tulemusi ning jälginud, kuidas värv käitub päevade jooksul, jõudsime ühisele seisukohale, et jääme oma praeguste "traditsiooniliste" värvide ja tehnikate juurde. Kuna arvame, et see on teema, mis vajab põhjalikku arutelu, tahame jagada oma tähelepanekuid ning hajutada mõned levinud müüdid henna kulmude värvimise kohta. Esiteks, üks kõige levinumaid eksiarvamusi on see, et henna on täiesti hüpoallergeenne. Paljudele võib see väide tunduda veenev, kuid reaalsus on sageli keerukam. Tõsi on see, et henna allergilisi reaktsioone ja ärritusi võib esineda üsna sageli. See ei ole ainult meie kogemus, vaid ka paljude professionaalide ja tundliku nahaga klientide tagasiside. Allergiline reaktsioon henna vastu, nagu ka tavalise kulmuvärvi puhul, võib väljenduda mitmesugustes nahareaktsioonides. Näiteks võivad ilmneda lööbed, punetus, sügelus, koorikud ja nahk võib hakata kestendama nendes piirkondades, mis on värviga kokku puutunud.

Oma uurimistöös oleme täheldanud, et isegi kui henna peetakse looduslikuks ja seetõttu vähem kahjulikuks kui keemilised värvid, ei tähenda see, et see oleks kõigile ohutu. Iga inimene reageerib erinevalt ja kuigi henna võib olla mõnele nahatüübile sobiv, ei pruugi see olla universaalne lahendus. Seega, enne kui hakata henna kasutama, on oluline teha põhjalik eelnevalt allergiatest ja konsulteerida spetsialistiga, et vältida võimalikke ebameeldivusi.

Müüt 2. Hennat on lihtne kasutada

Henna värvi segamine on tõepoolest lihtne, nagu ka tavaliste värvide segamine. Võrreldes 15 minutiga, kus “tavaline” värv seisab nahal, on hennaga värvides “ooteaeg” 30-45 minutit.  Lisaks sellele ei tohi peale protseduuri värvi naha pealt maha pesta ja värviga kaetud piirkonda veega märjaks teha 24 tunni jooksul, et pigment hästi nahale kinnituks. See tähendab seda, et peale hennaga värvimist klient tegelikult läheb ära värv kulmudel, mida saab ära pesta alles päev hiljem. Olemas on lihtsamad ja kiiremad viisid kulmude värvimiseks. Selline pikk värvimise protsess on meie jaoks pigem miinuseks kui plussiks.

Müüt 3. Värv seisab nahal kuni 4 nädalat

Tihti positsioneeritakse hennat kui naturaalset “bio-püsimeiki”. See on väga oluline argument henna poolt, mis tihti jääb määravaks antud protseduuri valimisel. Muidugi tätoveerimisest on asi kaugel, sest värv kantakse ikka naha peale. Kahjuks tänaseni pole ma leidnud ühtegi inimest, kes oleks reaalselt saanud sellist tulemust. Vastus on siin väga lihtne, meie regioonis on naistel nahk üsna õhuke ning õhukese naha pealt kuluvad värvid alati kiiremini. “Tätoveeritud” kulmude efekt, ehk teisisõnu värv nahal, püsib umbes 3 kuni 5 päeva. Ja seda ka peamiselt sellepärast, et 24 tunni jooksul ei tohi hennaga värvitud piirkondi veega märjaks teha. Kuid niipea, kui vesi naha peale satub, hakkab henna naha pealt maha kuluma üsna kiiresti, nagu ka kõik teised “tavalised” kulmuvärvid…

Reaalsete klientide arvustused henna kulmuvärvi kohta:
“Värv kulub maha üsna ühtlaselt, kuid kiiresti. Nahal püsib 3-4 päeva. Tegelikult tavalisest kulmuvärvist suurt erinevust polegi märganud.”
“Esimene päev olid kulmud jube tumedad, teine ja kolmas päeva ilusad, neljandal päeval hakkas värv maha kuluma ja viiendal päeval pole värvist midagi järgi jäänud.”

Samuti hennaga värvimine ei sobi absoluutselt kuiva ja ketendava nahaga inimestele, sest pigment jääb nahale ebaühtlaselt ja värv lihtsalt ei  jää kuivadele piirkondadele. Ja nagu te ilmselt teate, meie keerulise Põhjamaa kliimaga talvel paljud naised kaebavad kuiva naha üle.

Müüt  4. Henna värvid aitavad taastada kulmi ning soodustavad karvakeste kasvu

Muidugi on olemas palju näiteid kulmude taastamisest, kuid tihti ükski nendest pole kuidagi seotud kulmudel kasutatud vahenditega, nagu värvid, seerumid, õlid jne. Aastate jooksul mil oleme korrigeerinud kulmi, tulime ühele kindlale järeldusele: mitte ükski kosmeetiline vahend ei taasta kulmukarvade kasvu, millel on karvajuur kahjustatud. On olemas naisi, kelle loomulik kulmukaar ei pruugigi taastuda. Enamasti on need naised, kelle nahk on T-tsoonis rasusem ja kulmukarvakesed loomupoolest jämedamad. Nii et kui te tundsite ennast ära selles kirjelduses, mõelge 100 korda enne kui kitkute oma kulmud liiga peenikeseks.

Lõpetuseks, tahame täpsustada, et kõik selles postituses toodud argumendid tuginevad meie stuudio jumestajate ja kulmutehnikute isiklikel arvamusel ja tähelepanekutel. Mingil määral ei välista võimalust, et on olemas tegijad, kes teevad hennaga ilusaid kulmi ja et sellel värvimeetodil on olemas ka palju austajaid.

Põhjendatud kahtlusi meile kõigile.

Glow Make-up tiim

Tekst: glowmakeup.ee /kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: istock

Jaga artiklit

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILU | MOOD

Veebiajakiri
Scandinavian HOME
- aastast 2015 -

Kui soovid avaldada reklaami,
võta meiega ühendust

Jätka lugemist
Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

Scandinavian HOME

- aastast 2015 -