Vannitoa eelarve koostamine

Vannitoa eelarve koostamine

Vannitoa projekti eelarve planeerimine ei pruugi olla sama lõbus kui värvide ja seadmete valimine, kuid see on sama oluline – kui mitte veelgi olulisem.

Alustuseks tasub läbi mõelda, kui kauaks on planeeritud renoveeritavas kodus elada. Kui on soov kolida mõne aasta jooksul, siis uuri kinnisvara hindasid oma piirkonnas ning hoia eelarve vastavuses keskmise kodu hinnaga. Üldiselt kehtib reegel, et vannitoa renoveerimine võiks maksma minna umbes 5-10 protsenti antud kinnisvara hinnast. Teisest küljest, kui plaanid jääda samasse koju paljudeks aastateks, võid eelarvesse kirjutada oma unelmate vannitoa ehitamiseks veidi kõrgema hinna.

Selleks, et otsustada, kui palju on võimalik vannitoa renoveerimiseks kulutada, tee nimekiri kõikidest võlgadest/ liisingumaksetest ja arvuta oma igakuine brutotulu. Siit saad leida maksimaalse kuumakse, mida on võimalik kulutada remondiks ja vajadusel rääkida laenuandjaga rahastamis-võimalustest. Pea meeles, et ehitamine ja ümberehitamine läheb peaaegu alati rohkem maksma, kui oled arvestanud. Eksperdid soovitavad lisada üldeelarvele vähemalt 10-protsendilise varu, et katta ootamatuid üllatusi.

10 viisi kuidas oma eelarvest kinni pidada

1. Sea kindlad eesmärgid ja ära kaldu neist kõrvale
Turul olevad glamuursed tooted võivad olla ahvatlevad, kuid nendega võid eelarve kiirelt aknast välja visata. Keskendu oma põhieesmärkidele ja vali tooted vastavalt, lubades endale mõne planeerimata kulu vaid äärmisel vajadusel.

2. kasuta professionaale
Arhitektid ja disainerid küll suurendavad esialgseid kulusid, kuid nad võivad pikemas perspektiivis säästa raha, aidates vältida disainiprobleeme ja pakkudes võimalusi, kuidas säästa raha disainilt ja materjalidelt.

3. Ole tagasihoidlik
Kui renoveerid, jäta kandvad seinad puutumata, nii väldid torustiku ja elektrijuhtmete ümberpaigutamist. Mitmesugused katusereelingud, kumerad seinad, kaared ja katuseluugid muudavad vannitoa iseloomu, kuid need suurendavad ka kulusid.

4. Kontrolli ehitajate soovitusi
Kui tahad ehitustöödeks palgata professionaali, siis küsi kindlasti nende soovitusi. Nii saad informatsiooni ehitaja suhtlusoskuste, ehitusoskuste ja tähtaegade täitmise kohta. Kui töövõtja ei suuda tähtaegasid täita ja ei suhtle kliendiga, siis tähendab see arvatavasti liiga kõrgeid arveid ja täiendavat stressi.

5. Telli ehitusmaterjalid aegsasti
Mõned eritellimusel valmistatud esemed, nagu näiteks aknad ja dušiuksed, tuleb mitu nädalat ette tellida. Enne mistahes töö alustamist, veendu, et kõik vajalik on olemas.

6. Kasuta asju, mis on koheselt saadaval
Eritellimusel valmistatud aknad, kapid ja muud esemed võivad projekti kulusid tõsta. Otsi standardseid ja pool-eksklusiivseid esemeid, mis on sageli kättesaadavad mitmes stiilis ja hinnatasemega. Otsi juba valmis tooteid, nagu nt valmis monteeritud duši- ja vannikabiinid, nii säästad aega ja tööjõukulusid.

7. Pane rõhku detailidele
Otsi oma kohalikust ehituspoest esemeid, mis on soodushinnaga või lõpumüügis. Samuti saab soodsamalt osta näidiseid. Suurepäraseid pakkumisi võid leida ka veebis – lihtsalt ole kindel, et tead, mida ostad.

8. Tee minimaalselt muudatusi
Mõned muudatused on paratamatud, kuid muudatuste tegemine projektis või plaanis, kui pool renoveerimist on juba tehtud, on kiire viis oma eelarve kahekordistamiseks. Kui teed muudatusi pärast torustiku paigaldamist, elektri- ja kipsplaadi töid, siis pead tõenäoliselt kogu ehitust uuesti alustama ja ka topelt maksma.

9. Renoveeri targalt
Kui oled sunnitud tegema keerukaid valikuid oma eelarves, ohverda esemed, mida saab hiljem kergesti uuendada. Vali odavamad valgustid, segistid, ukse- ja kappide riistvara ning paiguta oma raha kappidesse, tualettlauda, pindadesse ja muudesse töömahukatesse esemetesse.

10. Aita ehitustöödega
Isegi kõige kogenematud isetegijad saavad eemaldada vanad kapid, inventari ja muud asendatavad asjad. Ja kui suured ehitusprojektid on tehtud, võid aidata värvimisel, segistite ja valgustite paigaldamisel ja muude viimistlustöödega.

Tekst/kujundus: lintman.ee | Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: entrancemakleri.se

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist VANNITUBA | WC

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

Scandinavian HOME

- aastast 2015 -