Miks Glow stuudio ei värvi kulme hennaga?

Viimasel ajal on meilt küsitud, kas plaanime hakata värvima kulme ka hennaga?

Oma kogemustest oleme õppinud, et eelnevalt peab ikka selgitama kõik poolt ja vastu argumendid.  Seepärast otsustasime testida kõiki lubadusi henna värvide puhul.

Peale tutvumist värvimis protsessiga, saadud tulemustega ja värvi kuluvusega järgnevate päevade jooksul, tulime üksmeelselt järeldusele, et jääme meie kasutuses olevatele “traditsioonilistele” värvidele ja tehnikatele truuks. Selles postituses tahame jagada oma tähelepanekuid ja lõhkuda mõned “müüdid” henna kulmude värvimise kohta:

Müüt 1. Henna on täiesti hüpoallergeenne

Tegelikult allergilist reaktsiooni ja ärritust henna vastu võib esineda üsna sageli. Seda on kinnitanud nii tegijad, kes töötavad hennaga, kui ka inimesed tundliku nahaga, kes on henna värvi enda peal ära proovinud. Allergiline reaktsioon hennale (ja ka tavalisele kulmuvärvile) väljendub selles, et nahale tekib lööve, punetus ja nahk hakkab sügelema. Samuti võib nahk hakata kestendama ja tekkida koorikud nendes piirkondades, mis on värviga eelnevalt kokku puutunud.
Müüt 2. Hennat on lihtne kasutada

Henna värvi segamine on tõepoolest lihtne, nagu ka tavaliste värvide segamine. Võrreldes 15 minutiga, kus “tavaline” värv seisab nahal, on hennaga värvides “ooteaeg” 30-45 minutit.  Lisaks sellele ei tohi peale protseduuri värvi naha pealt maha pesta ja värviga kaetud piirkonda veega märjaks teha 24 tunni jooksul, et pigment hästi nahale kinnituks. See tähendab seda, et peale hennaga värvimist klient tegelikult läheb ära värv kulmudel, mida saab ära pesta alles päev hiljem. Olemas on lihtsamad ja kiiremad viisid kulmude värvimiseks. Selline pikk värvimise protsess on meie jaoks pigem miinuseks kui plussiks.

Müüt 3. Värv seisab nahal kuni 4 nädalat

Tihti positsioneeritakse hennat kui naturaalset “bio-püsimeiki”. See on väga oluline argument henna poolt, mis tihti jääb määravaks antud protseduuri valimisel. Muidugi tätoveerimisest on asi kaugel, sest värv kantakse ikka naha peale. Kahjuks tänaseni pole ma leidnud ühtegi inimest, kes oleks reaalselt saanud sellist tulemust. Vastus on siin väga lihtne, meie regioonis on naistel nahk üsna õhuke ning õhukese naha pealt kuluvad värvid alati kiiremini. “Tätoveeritud” kulmude efekt, ehk teisisõnu värv nahal, püsib umbes 3 kuni 5 päeva. Ja seda ka peamiselt sellepärast, et 24 tunni jooksul ei tohi hennaga värvitud piirkondi veega märjaks teha. Kuid niipea, kui vesi naha peale satub, hakkab henna naha pealt maha kuluma üsna kiiresti, nagu ka kõik teised “tavalised” kulmuvärvid…

Reaalsete klientide arvustused henna kulmuvärvi kohta:
“Värv kulub maha üsna ühtlaselt, kuid kiiresti. Nahal püsib 3-4 päeva. Tegelikult tavalisest kulmuvärvist suurt erinevust polegi märganud.”
“Esimene päev olid kulmud jube tumedad, teine ja kolmas päeva ilusad, neljandal päeval hakkas värv maha kuluma ja viiendal päeval pole värvist midagi järgi jäänud.”

Samuti hennaga värvimine ei sobi absoluutselt kuiva ja ketendava nahaga inimestele, sest pigment jääb nahale ebaühtlaselt ja värv lihtsalt ei  jää kuivadele piirkondadele. Ja nagu te ilmselt teate, meie keerulise Põhjamaa kliimaga talvel paljud naised kaebavad kuiva naha üle.

Müüt  4. Henna värvid aitavad taastada kulmi ning soodustavad karvakeste kasvu

Muidugi on olemas palju näiteid kulmude taastamisest, kuid tihti ükski nendest pole kuidagi seotud kulmudel kasutatud vahenditega, nagu värvid, seerumid, õlid jne. Aastate jooksul mil oleme korrigeerinud kulmi, tulime ühele kindlale järeldusele: mitte ükski kosmeetiline vahend ei taasta kulmukarvade kasvu, millel on karvajuur kahjustatud. On olemas naisi, kelle loomulik kulmukaar ei pruugigi taastuda. Enamasti on need naised, kelle nahk on T-tsoonis rasusem ja kulmukarvakesed loomupoolest jämedamad. Nii et kui te tundsite ennast ära selles kirjelduses, mõelge 100 korda enne kui kitkute oma kulmud liiga peenikeseks.

Lõpetuseks, tahame täpsustada, et kõik selles postituses toodud argumendid tuginevad meie stuudio jumestajate ja kulmutehnikute isiklikel arvamusel ja tähelepanekutel. Mingil määral ei välista võimalust, et on olemas tegijad, kes teevad hennaga ilusaid kulmi ja et sellel värvimeetodil on olemas ka palju austajaid.

Põhjendatud kahtlusi meile kõigile.

Glow Make-up tiim

Tekst: glowmakeup.ee /kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: istock

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILU | MOOD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.