Lambanahk söögitoa interjööris

Lambanahk söögitoa interjööris

Pehme ja mugav

Aina rohkem kohtab talvisel ajal interjööris lambanahast vaipkatteid ka söögitoa toolidel. Mõnusalt pehmed lambanahad lisavad ruumi kujundusse sooja ja hubast tekstuuri, mis talvisel ajal eriti teretulnud. Looduslik lambanahk sobib suurepäraselt looma maalähedaselt kodust õhkkonda pea igasse interjööri.

Ühest õigest skandinaavia stiilis kodust ei puudu kunagi talvisel ajal lambanahad. Ilma lambanahkadeta skandinaavia stiilis ruum tundub talvisel ajal justkui puudulik.

Kuidas lambanahka hooldada ja puhastada?
Nõu annab merino.ee

Lambanahad on erinevad nii villa tiheduselt kui ka parkimiselt, kui ka sellest kas nahal on villavaha(lanoliin) välja sulatatud või on naturaalselt alles. Kui müüjal ei ole toote kõrval märget juures, et võib pesta pesumasinas, siis kindlasti ei tohiks nahka masinas pesta. Nendel lambanahkadel, mis on masinas pestavad on reeglina villavaha välja sulatatud ja määrduvad seetõttu ka kiiremini, sest villavaha kaitseb karva niiskuse ja määrdumise eest. Kuna valge puhas karv määrdub kiiresti on enamus nahad pargitud masinas pestavateks. Nahku, mida ei tohi pesta masinas tuleb lihtsalt aeg ajalt sopsutada/kloppida käte vahel, et villa sisse langenud pudi sealt väljuks ja vill muutus uuesti kohevaks.

Kui nahk on kaotanud kohevuse võib teda ka kraasida/kammida näiteks tavalise juukseharjaga või koera kammiga. Kui nahale on peale läinud mõni vedelik, siis võib määrdunud kohta pesta käsitsi , nagu pesu ikka. Pesemiseks võid appi võtta ka pesuseebi või villastele esemetele mõeldud šampooni.  Pärast pesu tuleb nahka hoolikalt loputada. Nahka tuleb kuivatada alati vill allapoole, et niiskus ei valguks naha sisse. Kui oled lambanaha üleni ära pesnud, võtab kuivamine kaua aega. Kindlasti ei tohi nahka kuivatada küttekeha ega päikese käes.

Tekst/kujundus: merino.ee | Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: entrancemakleri.se

 

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KÖÖK | SÖÖGITUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.