Tuntud köögimööblifirma Arens põhjamaine disain

Tuntud köögimööblifirma Arens põhjamaine disain

Milline on põhjamaine köök?

Põhjamaise köögi ühiseid jooni on kindlasti valge interjöör, mida täiustab valge või halli tooni erinevates varjundites köögimööbel. Põhjamaine köök  on skandinaavia kodudes õhuline ja lihtsa sisekujundusega, kuid samas ka funktsionaalne ja praktiline. Enamjaolt on köögimööbli disain klassikalises või modernses võtmes skandinaavia stiilis, mille juurde kuuluvad ka väiksed detailid ja aksessuaarid, mis lisavad vürtsi ruumi üldmuljele kujunduses.

Oluline  põhjamaise köögi sisustamisel on kohe kindlasti valgustus, mida tuleks planeerida nii töötasapindade, kui laua kohale. Rääkides põhjamaistest köökidest on kindlasti paljudes Eesti kodudes kvaliteetne Aresnsi köögimööbli disain võitnud positiivse usalduse, kuid neile kes alles plaanivad oma kodu soetada julgeme soovitada köögimööbli valmistajat Arens, kes on oskuslikult põhjamaisele köögimööbli disainile omased jooned just esile toonud.

AS Arens-Mööbel – valmistab köögimööblit alates 1992. aastast, seega üle 25 aasta kogemusi, mida pidevalt ajaga kaasas käies täiustatakse. Tegutsemisaastate jooksul on neil valminud üle 100 000 köögi. Oma kodu soetamisel tekib paljudel meist köögimööblit valides kindlasti küsimusi​ ​ ja seetõttu küsisime ka meie mõned olulised küsimused Arens mööbli valmistajalt, mis oleksid abiks köögimööbli tellijale.

Kas Arens aitab köögimööbli disaini kujundamisel?

Meie disainerite ülesanne ongi leida koos kliendiga konkreetsesse kööki parim võimalik lahendus. Sirvides erinevaid ajakirju nii veebis kui paberkandjal on ideid ja lahendusi palju, kuid milline saab olema see enda ja õige? Tavaliselt on tellijal põhikontseptsioon kujundatavast köögist olemas. Ka korteri või maja stiil annab köögivalikutele õige suuna. Õnnestunud köögilahenduse puhul on esmatähtis tasakaalustatud proportsioonide ja vormiga köögijoonis. Väga tihti määrab lahenduse kommunikatsioonide asukoht. Sageli ei soovita lisakulude tõttu torude, pistikute või ventilatsiooni asukohti muuta ja lepitakse halvema funktsionaalsuse või visuaaliga. Arvestades, et köök on finantseering pikkadest aastateks, tuleks sedasorti otsuseid tõsiselt kaaluda. Väga erilisi või hetkemoodsaid lahendusi ei soovita, sest need kipuvad aja perspektiivis väsitama.

Kas pole nii, et vaadates kinnisvarakuulutusi eelistame rahulikke ja ajatuid lahendusi?

Eriti avatud ruumi puhul on alati hea valik, kui köök ei domineeri ja jääb pigem nähtamatuks. Rõhutada võiks pigem põnevaid detaile kui väga julgeid valikuid ja kontrastseid toone. Üldjuhul soovitame köögi puhul jääda ühe-kahe, mitte kolme- nelja materjali või värvitooni juurde. Kontrast on ilus ka samatooniliste erinevate materjalide või tekstuuride puhul ja igasugune miksimine on hetkel väga populaarne.

Millest alustada  ja mida peaks teadma köögimööbli tellimisel kööki?

Kuigi lõppfaasis mõõdame kõik tellitavad köögid üle, palume esmakohtumisele disaineriga võtta kaasa köögi mõõdud ja võimalusel ka foto ruumist. Kaardistada võiks ka eenduvad aknalauad, radiaatorid, orvad, karbikud ja teised ruumi eripärad.  Mõõtude pärast muretsema ei pea, enne lepingu vormistamist mõõdab meie paigaldusmeister kõik köögid üle. Mida rohkem infot kujundatava köögi kohta on, seda parem. Kaasa võiks võtta ka näidismaterjale: näiteks põrandamaterjali tükk, seinavärvi kood, miks mitte ka fotomaterjal oma unistuste köögist.

Kas köögitehnika tuleb soetada enne köögi tellimist, milliseid nõuandeid oskate siin anda?

Kindlasti tuleks need otsused jätta viimaseks, sest juba olemasoleva tehnika puhul jäävad projekteerimisvalikud ahtamaks. Loomulikult annavad meie disainerid siinkohal soovitusi. Eelnevalt võiks läbi mõtelda, kas soovitakse integreeritud mikrolaineahju või külmikut või jäädakse eraldiseisvate mudelite juurde.  Nõudepesumasina puhul tuleks valida 45 cm või 60 cm laia mudeli vahel. Tänapäeval on võimalik köögimööblisse integreerida ka  kohvimasinat , veinikülmikut ja ka  pesumasin –kuivatit , mis jääb kenasti ukse taha peitu. . Pliidiplaadi puhul tuleks otsustada induktsioonmudelite või  tavaliste keraamiliste mudelite vahel. Väiksemate köökide omanike rõõmuks on turule tulnud integreeritud pliidiplaadid laiusega 45 cm, samuti on saadaval samas mõõdus integreeritud ahjud. Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata ka ahju lisafunktsioonidele. Pürolüüs ehk isepuhastatavus ja väike auru lisafunktsioon on vajalikud ja perenaisesõbralikud lisafunktsioonid. Tihti  soovitakse kasutada suuremõõdulisi eraldiseisvaid side by side-tüüpi külmikuid, mis on küll suurepärase mahutavusega, kuid ei pruugi disaini seisukohast olla kõige nägusam lahendus. Siinkohal  tasuks kaaluda võimalust kasutada täiskõrget integreeritud jahekappi ja eraldi tööpinna all asuvat sügavkülmikut. Ka viimasel ajal populaarsust kogunud integreeritud veinikülmikuid on saadaval erinevates mõõtudes, väiksemad neist laiusega 15 ja 30 cm.

Mida tuleks silmas pidada köögimööbli materjali valikul?

Variantide paljususes on kindlasti keeruline orienteeruda. Kui prioriteediks on kergesti hooldatavus, tuleks sellest köögidisainerit informeerida. Siinkohal on heaks lahenduseks eriilmelised printdekooruksed, mis on väga naturaalse välimusega ja kergesti hooldatavad, ka väga taskukohase hinnaga. Peitsitud ja värvitud puit –ja spoonuksed, eriti kui valitud toon erineb alusmaterjalist, on vähem kestvad kui siledad või freesitud MDF uksed. Valamu puhul soovitame hea hooldatavuse mõttes silgraniiti (kivi kraanikauss) või keraamilisi valamuid. Eriti ilusad ja praktilised on kivipinna alla monteeritud valamud. On hea teada, et Arensi suuresti robottehnoloogial põhinevas tehases valmistatud uksed ja mööblikarkassid on saavutanud tippkvaliteedi tänu lasertehnoloogiale. Teadaolevalt on tegu ainsa laserkandiliiniga Baltikumis.

Kas annate nõu ja jagate soovitusi köögimööbli valgustite paiknemisel?

Jah, kindlasti. Väga populaarne valik on  kappide alla süvistatud ühtse sooja valgusega  LED –ribad või LED- punktvalgustid. Usinasti kasutatakse ka kappide avanemisel toimivat sisevalgustust.
 
Kui oluline on töötasapinna valik?

Tööpind on oluline terviku osa. Välimuse osas on tööpinnad läinud pisut õhemaks- lamineeritud tööpindade paksus 30 mm , kivil 20 mm, Feniks ehk nanotööpinna paksus ainult 12 mm. Uudistoode meie valikutes on väga eksklusiivne täismass roostevabast terasest tööpind.  Kivipindade müük, just kunstkivide osas on viimastel aastatel oluliselt suurenenud. Võiks arvestada, et valge ja must poleeritud kivitööpind ei ole kõige praktilisemad, samuti pole seda liimpuit.

Vaata ARENS üht kaunist köögimööbli lahendust

Kas annate nõu köögimööbli hooldamisel, et kodu süda köök püsiks kaua kvaliteetne?

Loomulikult. Iga Arensi tellija saab koos köögimööbliga kaasa kirjalikud hooldusjuhised, et kaunis köök ikka kauem kestaks.

Fortuuna 1b, Tartu Tel: +372 7440 060 Fax: +372 7440 062 E.-R.: 10:00-18:00 L.: 10:00-15:00 P.:-
Pärnu mnt 139 e/2, Tallinn Tel: +372 6776 900 Fax: +372 6776 903 E.-R.: -
Luise 40, Tallinn Tel: +372 6688 420 Fax: +372 6688 421 E.-R.:

Tekst/kujundus: Scandinavian Home, Arens Mööbel AS | S.Heinmets, J.Gotta | Tootefotod: Arens Mööbel AS

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KÖÖK | SÖÖGITUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.