Krohvitud või plaaditud ahi – kumb valida? (3min lugemist)

Krohvitud või plaaditud ahi – kumb valida? (3min lugemist)

Maitsed on erinevad ja nende üle ei vaielda – nõus! Kuid siinkohal tahaksime teile abiks olla, kui olete jõudnud ahju viimistluse valimiseni – millest tuleks lähtuda, mida silmas pidada.

Nõu annab: Ahja Moodulahi

1. Krohvitud ahi – Kõige klassikalisem, lihtsam ja tulevikuks rohkem mänguruumi jättev viimistlus. Krohvitud ahi oleks meie poolt kindlasti esimene soovitus, sest pind on krobeline ja ahi annab soojust välja kõige paremini, sest pinda on rohkem. Samuti kannatab ka krohvitud ahi ülekütmist, sest krohviga ei juhtu midagi, kuid plaat võib mõraneda. Krohvitud ahi saab valmis 5-8 tunniga (oleneb aastaajast) ning kui tulevikus on soov viimistlus ümber teha, siis on see väga lihtne.

2. Plaaditud ahi – Kahtlemata näevad plaaditud ahjud väga uhked välja, kuid siinkohal tuleb oma maitses kindel olla, sest meile meeldib öelda, et klient on plaaditud ahjuga laulatatud. Plaaditud ahju viimistlust ümber teha on väga ajamahukas ja raske, samuti ka väga tolmune töö.

PS! Kui sulle on ehitatud plaaditud ahi, siis sissekütmise perioodil peab olema väga ettevaatlik, et ettemääratud küttekogusest üle ei läheks – vuugivahed lähevad kollaseks (sama on ka krohviga) ja veeaur võib plaadid ka lahti lükata. Sellepärast peabki ahju ettevaatlikult sisse kütma, et vesi läheks välja korstnast, mitte ahju pinnalt, rikkudes seega ka viimistluse.

3. Segu plaaditud ja krohvitud ahjust – mida aeg edasi, seda rohkem inimesed julgevad katsetada, seega krohvitud-plaaditud võimaluse koos kasutamine on populaarne, sest jätab palju taskukohaseid viimistlusvõimalusi.

Kui viimistluseks on valitud krohv, siis.. kas tahaksid lisada ahjule veel looduskive? Krohvile saab seda teha ka hiljem, näiteks mitme aasta pärast. Äkki ahju külje peale kruvid, et sinna saaks rätikuid ja riideid kuivamiseks riputada? (kruvid ainult krohvitud ahjule)

Ahjuukse ja leivaahjuukse variandid on olemas meil ka kodulehel, tootevaliku lehe kõige alumises osas – lisatarvikute all.

Seega, nüüd jääb üle ainult valida välja oma lemmikmudel. Kindlasti vaata ka meie Instagrami, Facebooki kontodele, sest sealt leiab väga palju inspiratsiooni. Kui oled aga hätta jäänud, siis kirjuta või helista meile – aitame Sind heameelega!

Krohvitud või plaaditud ahi – kumb valida? (3min lugemist)
Tekst/kujundus: Ahja Moodulahi | Scandinavian HOME | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod :Ahja Moodulahi

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist MAAKODUD | MAJAD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.