Tapeedi kasutus esikus

Tapeedi kasutus esikus

On olemas mõned lihtsad reeglid, kui olete tapeeti valimas, investeerige ilusasse tapeeti.

Ilusad tapeedid on küll kallid, kuid kui otsustate tapeeti paigaldada vaid ainult ühte seina on see siiski väärt investeering aastateks. Tapeedi valikul tuleks alustada tapeedi materjalist (esikusse sobilik on vinüültapeet) ja seejärel mustri värvidest. Mustriliste tapeetide puhul tuleb arvestada, et tapeeti kulub kindlasti rohkem, kuna peab jälgima mustri kattumist. Tapeedi ostmisel jälgida kindlasti ka seda, et kõik tapeedirullid oleksid identsed ja, et nende partiinumber ühtiks. Lisaks osta õige liim. Vali tapeet, mis sobituks Sinu ülejäänud kodu stiiliga.

Kuna kunstlik valgus ja päikesekiirgus mõjutavad värvitoone erinevalt, tuleks kaupluses tapeete valides arvestada tapeedi värvide erinevusega kodustes tingimustes, kus valgus võib tapeedile langeda teisti. Et tapeet rohkem esile tuleks, võid jätta ruumis mõne seina tapeetimata ja värvida selle näiteks valgeks. Valge kõrval tuleb kirjumustriga tapeet paremini esile, mis oleks kontrastiks ülejäänud ruumile. Värviline tapeedimuster on hea vihje andja, ülejäänud värvilahendusele antud ruumis. Väga hea nipp on võtta mustrist mõni toon, mida ruumis aksessuaari või tekstiilide juures kasutada.

Oskuslikult kujundatud, kaks põhjamaist esikut, kus puitpõranda looduslik värvitoon sobitub tapeedi mustriga. Foto 1: Tapeet Cole & Sons. Foto2: Tapeet

Rootsi brändi Boråstapeter Alicia lilletapeet kaunistamas efektselt esiku seinu. Tapeedi jõuline muster kombineeritud valge mööbliga.

 Kauni aegumatu disainiga William Morris vinüültapeet, sobib maakodu esikusse justkui valatult. Valge põranda, valgete uste ja usteliistude kõrval on tapeet esikus efektseks kontrastiks.

Rootsi brändi Boråstapeter tapeet Nocturne põhjamaises Rootsi esikus. Tapeedil käsitsi joonistatud tihe taimemuster, millel heledad ja tumedad varjundid.

Kauni rohelise ja valge värvigammaga, metsamaastiku mustriga tapeet ilmestamas esikut. Esiku tapeet kombineeritud naturaalset tooni puitpõranda ja valget tooni põrandaliistude ja valget raami peegliga.

Kaunis mahedates toonides William Morris tapeet Larkspur väikest esikut ilmestamas.

Kaunis William Morris tapeet esikus, kombineeritud modernse mööbli ja detailidega.

Kaunis roheline mustriga tapeet domineerimas valgete lagede ja põrandaga esikus. Kaunis ja stiilne lahendus, kus juurde on sobitatud valged, kuldsed, mustad ja pruunid detailid, mis omavahel hästi sobituvad.

Suvelilled mustal taustal. Tumedat tooni tuleb juurde erinevate jalanõude ja riideaksessuaaride näol. Efektne tapeedimuster kombineeritud valgete seinte ja heleda puitpõrandaga.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta  | Fotod: Pineterest.com (planete-deco.fr 1, 2, myscandinavianhome.com 3, kvarteretmakleri.se 4, 5, alvhem.com 6, entrancemakleri.se 7, homespo.se 9, houzz.com 8, 10, huis-inrichten.com 11)

 

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ESIK

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.