Kuidas viimistleda märgasid ja niiskeid ruume?

Kuidas viimistleda märgasid ja niiskeid ruume?

Ruumides, nagu vannitoad, saunad, pesuruumid ja ka köögid, on niiskus suurem kui tavalistes eluruumides.

Liigne niiskus soodustab mikroobide ja hallituse levikut, mis kahjustavad hoone konstruktsioone ning mõjuvad halvasti ka inimese tervisele. Seetõttu on oluline niiskete ruumide viimistlemisel kasutada selleks spetsiaalselt ettenähtud tooteid – niiskustõkkeid, hüdroisolatsioonimasse, niiskuskindlaid pahtleid ning kindlasti ka niiskuskindlaid värve.

Märgade ruumide jaoks mõeldud tooted sisaldavad hallitusvastaseid komponente ja on tavalistest värvidest tugevamad. Selliste värvidega töödeldud pindasid võib korduvalt pesta ja harja või käsnaga nühkida. Alustuseks töötle pinnad niiskustõkkega, mis tungib pinda ning muudab selle niiskuskindlamaks. Samuti täidab see ehitusplaatidest seina puhul kruviaugud, vuugid ja praod. Peale seda pahtelda pind niiskuskindla pahtliga, et saada sile aluspind värvimiseks. Seejärel krundi pind märgadesse ruumidesse mõeldud kruntvärviga, näiteks Vivacolor 1. Järgmisena täida ülevärvitavad nurgad ja erinevate materjalide ühenduskohad niiskuskindla ja ülevärvitava massiga.

Nüüd on õige aeg värvida seina- ja laepinnad niiskuskindla värviga, mis moodustab tugeva ja hõlpsalt puhastatava pinna. Need pinnad, mis ei ole otseses kokkupuutes veega, aga vajavad siiski pidevat puhastamist, nt köögi tasapinna tagused seinad, seinapinnad kraanikausi või pliidi taga, värvi spetsiaalselt köökidesse mõeldud värviga, näiteks Vivacolor Wall 20. Antud värv sobib ka koridoride, trepikodade jne seintele, kuna seal on määrdumine suurem ja seega vajalik sage puhastamine.Kui pinnad on värvitud ning kraanikausid jmt paigaldatud, täida seina ja kraanikausi vaheline ühendus niiskuskindla sanitaarsilikooniga, et vältida vee sattumist vahedesse ja pragudesse.

Vannitoas hooldusvärvimist tehes pese pinnad kõigepealt spetsiaalsete puhastusvahenditega puhtaks (näiteks Vivacolor Special Clena) . Peale seda pahtelda (niiskuskindel pahtel on Vivacolor W), lihvi ja värvi. Vana läikiv ja sile värvipind karesta enne värvimist lihvpaberiga  ning krundi, siis nakkub pinnavärv paremini.

Tekst/kujundus: vivacolor.ee / Scandinavian HOME | S.Heinmets, J.Gotta | Fotod: entrancemakleri.se

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist MAAKODUD | MAJAD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa
jälgi meid siin

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scandinavian HOME alustas tegevust aastal 2015.