Nii väiksema kui suurema dušinurga lahendused põhjamaa interjööris

Iga ruumi planeerimisel tuleb alustada ruumi võimalustest. Läbi tuleb mõelda, kus hakkab dušinurk asuma?

Kas ära peaks mahtuma ka wc pott ja valamu koos valamukapiga? Planeerida tuleb sanitaartehnika ja torude asetus. Alles seejärel saab mõelda vannitoa interjööri ja detailide peale, mis omavahel kokku sobituks, et tekiks tervik.

Üldjuhul peaks ruumi kujundus haakuma kogu kodu kujunduse ja stiiliga. Vannitoa disainimisel on valikuvõimalused väga laiad, kuna moes on erinevad tekstuurid. Omavahel saab kombineerida erinevaid materjale – siledaid ja karedaid, läikivaid, matte ja reljeefseid pindu.

Peale seda kui kõik on valmis saanud tuleks aga mõelda ka sellele, kuidas hoida pesemisruum puhtana? Kõik pesuruumid püsivad puhtad kui veidigi vaeva näha. Näiteks tuleks peale igat duši all käiku kõik seinad ja põrand ära kuivatada, et vältida veepritsmetest tekkivaid kuivavaid katlakivi plekke. Heaks abiks sell puhul on mikrokiust lapid, mis aitavad ka klaaspinnad kergelt ära puhastada. Äravoolu koguneb alati midagi ebameeldivat, mis hiljem võib halvasti lõhnata. Korja äravoolu juurest üles juuksekarvad peale igat pesu, et suuremat ummistust vältida.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: svenskfast.se

 


 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist VANNITUBA|WC

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.