Seinakella valimine kööki, millist valida?

Kell köögis on üks väga oluline detail

See ei ole lihtsalt aksessuaar või dekoratiivne element, vaid ka hea abimees kokkamise ajal. Kella abil saame ajastada oma aega, mil valmib toit. Me jälgime kellalt aega isegi siis kui sööme köögis hommikust, kiirustades tööle. Kindlasti jälgime me kella ka siis kui meil on tulemas külalised.

Sa ju soovid, et kõik oleks ideaalne ja õigesti ajastatud? Paljud kindlasti kasutavad käekella või siis telefoni kella jälgimiseks. Kuid kui köögis on ikkagi suur kell, on see mugavam ja pidevalt silme ees.

Sa teed just maitsvat toitu ja su käed on toiduga koos, või puhastad kala või tükeldad liha. Sel hetkel saad jälgida kella vabalt vaadates seinale, kus kell asub. Kindlasti on paljudel tänapäevastel pliitidel ja ahjudel sisseehitatud digitaalne kell, kuid kui toimub elektri katkestus pead alati uuesti ja uuesti kella sättima. Seinakella aga elektrikatkestus ei mõjuta. Kell peaks olema kohal, kus ta oleks kõigile nähtav. Ideaalis peaks kell olema seinal nii, et veidi pead tõstes silmad sa kella ja näed osuteid.


Millise värvuse või suurusega kell valida kööki?

See juba sõltub enda maitse eelistusest. Mida võid aga kella ostmisel jälgida on see, et vaatad interjööris leiduvaid värve ja leiad neist oma lemmiku, ostes sarnase värvitooniga kella.Kellade valik on tänapäeval väga suur, väga palju leiab ka Eesti käsitööliste kauni disainiga kellasid- neile kellele tähendab kell interjööris rohkemat kui lihtsalt seinale pandav ese.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KÖÖK JA SÖÖGITUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.