Laudlina kasutamine köögis ja söögitoas

Kui paljud teist kasutavad laudlina köögis või söögitoas?

Tänapäeval on laudlinade valik päris suur. Müüakse nii puuvillaseid, linaseid, siidiseid, pitsilisi, sünteetilisest materjalist kui ka segumaterjalist laudlinasid, mis on saadaval erinevas kujus ja mõõdus.  

Kuidas aga valida laudlina?

Laudlina valikul, tuleb kindlasti arvesse see, kas laudlina hakatakse kasutama igapäevaselt või vaid pidulikel sündmustel, või siis mõlemal korral. Tänapäeval lauakatmiste juures sobib kodusesse peo miljöösse linasest kangast laudlina, mida kindlasti ei kohta suurematel pidulikel sündmustel.

Kui aga korraldatakse mõni stiilipidu võib valida laudlina, mis ühtib antud üritusega. Laualina valikul tuleb arvestada ka külalistega (eraldi lastelauale võiks valida laudlina, mis oleks kergesti hooldatav).
Söögilaudade laudlinad peaksid ulatuma võrdselt 25-30 cm üle lauaserva või siis kuni toolipõhjani. Nii, et jälgi söögilauale laudlina ostes kindlasti ka mõõte.


Mida peaks laudlina valikul kindlasti arvestama?

Kindlasti tuleks laudlina valikul arvestada ka interjööriga, kus sündmus toimub. Samuti lauanõudega, mis peaks hiljem kokku sobituma laudlina ja ülejäänud ruumiga, et tekiks ühtne tervik.

Lauale mitu laudlina

Laudlinade puhul võib kasutada koos ka mitut erinevat omavahel sobivat kangast nt. alumine laudlina on paksem materjal ja selle peal läbikumav pits .Koos võib kasutada ka erineva suurusega laudlinu. Mitme erineva laulina omavahelisel kasutamisel saab neid erineva nurga all paigutada.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KÖÖK JA SÖÖGITUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.