Varstu Vürts - Eksootilised maitsed Lõuna-Eestist

Ka toit võib olla kordumatu elamus

" Iga purk meie vürtsikaid köögiviljatooteid ühendab tükikesi Hiina kaugest ajaloost ja tänase New Delhi kärarikastelt tänavatelt, viietärnirestoranide menüüdest ja Põhja-Tseiloni koduselt toidulaualt, teistest rahvusköökidest ja ajurveda meditsiinist ".

" Need on Idamaade traditsioonilised taimetoidud, mis on valmistatud hoole ja armastusega Eesti kagunurgas – elava tulega puupliidil, nagu meie esivanematel oli kombes ".

" Sellist toitu ei leia sa kusagilt mujalt ".

Millal sai alguse teie ettevõte?

" Meie ettevõte sai alguse paar aastat tagasi. Ajendiks oli üks ametireis Londonisse, kus sattusime  ühte india restorani. Mõnusast jutuajamisest restoranipidajaga tekkis mõte – on ju meilgi Eestis india restorane, kuid eksootilisi maitseid võiks proovida ka koduste toitude juurde. Nõnda siis hakkasimegi tegema mõnusaid Lõuna-India stiilis lisandeid, meie tavapärastele eesti toitudele. Need sobivad kuumtoitudele lisaks, kuid samuti lihtsalt leiva peale määrimiseks. Nii see algas ".

Teil on mitmed maitsvad tooted, kuidas on sündinud retseptid?

" Retseptid on pärit üsna mitmest allikast. Loomulikult isiklik suhtlus selle ala tegijatega, kellega oleme loonud sidemed. Kuid on ka mõned üsna mahukad india toitude retseptide käsiraamatud, millest oleme šnitti võtnud ".

Kas on mõni toode, mida väga soovitate proovida?

" Meie toodete nomenklatuur ei ole eriti lai, sestap soovitaksime proovida kõiki. Saate valida nii  teravama kui ka pehmema maitse vahel. Olgu öeldud, et sõna „vürtsikas“ ei tähenda hoopiski mitte teravat maitset. Ei ütle ju keegi, et näiteks kaneelisai on terava maitsega, kuid vürtsikas on ta ometi "!

" Nii on ka meie toodetega, kõik on vürtsikad. Kõige pehmema maitsega on vürtsikas lillkapsas, veidi krõbedam on vürtsikas baklažaan, kuid millegipärast meeldib just see enim lastele – lihtsalt musta leiva peale määrdeks. Vürtsikas tomat on veidi teravam, ja selle rea lõpetavad vürtsikas salat ning vürtsikas kaste".

" Meie tooted sobivad ka vegetaarlastele, sest ei sisalda loomseid komponente ".

Kust saab teie tooteid osta?

Tooted on müügil: Rimis (Talu Toidab osakond), Nop kohvik-poes, Tartu Taluturul, Võru Maksimarketis, Võru Toidukeskuses ja paaris väiksemas kohas. Ostusooviga võib pöörduda ka otse tootja poole. Lisainfo leiab veebis aadressil maitseb.ee
Tekst:ScandinavianHome www.maitseb.ee
Fotod: www.maitseb.ee

 
 
Image
 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.