Kahe toa ja köögiga renoveeritud korter

Hästi planeeritud 55-ruudune, kahe toa ja köögiga korter, mis on 2018. aastal arhitekti abiga hoolikalt renoveeritud. Renoveerimise käigus on esile tõstetud korteri võluvad, hästi säilinud originaalseid detailid, nagu laudpõrandad, peegelvõlvid laes, kõrged põrandaliistud ja originaaluksed.


Korterile lisab avarust lae kolmemeetrine kõrgus. Korteri erinevate ruumide seinu kaunistavad kaunid hallid toonid, millega originaalne puitpõrand kaunilt kokku sobitub. Originaalset puitpõrandat korrastatud ja töödeldud üle kogu korteri, eelnevalt seebitamise viisil, mis on üks ajalooline viis põrandate viimistlemiseks. Korteri ruume sisustades on mõeldud iga ruumi võimalustele, millist seinapinda kõige otstarbekamalt saaks ära kasutada.


Esikust sisse astudes jääb otse, avatud ukseaugust, avatud köök koos söögitoa osaga.  Köögis on kaks suurt akent, mis valgustavad suurepäraselt ruumi päevasel ajal loodusliku valgusega. Hallide seintega köögi lage kaunistab imeilus ornamentidega peegelvõlv. Ruumi kõrgust aga pikendamas kõrge, valge põrandaliist.

 

Köögimööbli valikul, otsustatud teha lasta, musta tooni L-kujuline köögimööbel, mille taustal iga väiksemgi värviline detail silma paistab (n: maitsetaimed, köögiviljad). Köögimööbli töötasapind marmorist (nero marquina), töötasapinna sein köögimööbliga samast materjalist. Köögimööbli vastasosas söögitoa osa, kuhu mahutatud suur, taaskasutatud söögilaud koos kuue tooliga , mille kõrval seina ääres, osaliste avatud riiulitega mööbel, millele paigutatud erinevaid nipsasjakesi ja sisustusdetaile.

Välisukse ees on õhuline esik, mis annab oma võlvseinaga esikule oma võlu. Esiku seinad värvitud tumehalli värviga (Mole's Breath, Farrow & Ball) ja ja esiku põrand täispuidust, mida on töödeldud seebitamise viisil. Seinal asetsev mütsiriiul on originaal ja küllaldase ruumiga. Lisaks on koridoris mööda sirget seina, mis viib elutuppa, ruumi väiksele kummutile ja pingile.

Köögist väljudes jääb paremale väike, valgusküllane, hubane elutuba, mille seinad värvitud samuti helehalli tooni (Ammonite, Farrow & Ball). Elutoa osa sisustatud mööbli osas piisavate, väheste sisustusdetailidega, et väikest ruumi mitte liialt ära koormata.

Elutoast läbi minnes asub kaarjas seinaga avarmagamistuba, kus uksega seinas on stiilne, sisseehitatud garderoobisein.  Ka siin on seinad värvitud helehalli tooni (Purbeck Stone, Farrow & Ball). Toa keskmeks kaheinimese voodi, mille voodipeatsis mõlemal küljel lihtsa disainiga seinavalgustid.

Vannituba valgusküllane ja õhuline, mille laekõrgus on 3 meetrit. Vannituba asub otse esikust paremal. Vannitoa lahenduseks on dušš koos tualetiga. Nii peegli riiuliosa, pesumasina peale tööpind kui valamu all olev riiuli osa lastud teha Terrazzo plaat. Seinad on plaaditud valge klassikalise plaadiga (Höganäs) ja kombineeritud kauni betoonpõrandaga, mille alla on paigaldatud põrandaküte.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.