Imeliselt renoveeritud, 84-ruudune korter

1903. aastal ehitatud maja korteris on säilinud suur osa algsest võlust. 

Veidi üle kolme meetri kõrgune lae kõrgus, originaalsed puitpõrandad, kõrged põrandaliistud, kahele poole avatavad puituksed. Samuti laerosetid, suured aknad ja malmist radikad on kõik see, mis aitab läbimõeldud, maitsekale, ruumi kujundusele, ainult kaasa.


Korteris on tehtud hea värvi- ja materjali valik nii seinte kui mööbli osas. Rohkete akende puhul on elutoas ka sombusematel päevadel valge. Elutoas on kokku kombineeritud soe helehall seinavärv, valgete aknaraamide, valgete kahele poole avatavate uste ja kõrgete valgete põrandaliistudega, mille juurde lisatud õrnas vanaroosas toonis tekstiilist kardin.

 

Elutoa põrandat katab kaunis originaalne hele, naturaalses toonis puitpõrand,  koos kõrgete valgeks värvitud põrandaliistudega.  


Elutoa ruumi kujunduses on loodud kolm erinevat tsooni. Puhkeosa koos diivani, toolide ja diivanilauaga on toa keskmeks. Rohkete akendega kaarjas osas on söögitoa tsoon koos suure, massiivse, antiikse, valgeks värvitud laua ja kuue tooliga. Elutoa kahele poole avatavate uste kõrval on väike kodukontori nurk koos kirjutuslaua ja mugava kontoritooliga.

Mööblidetailide osas tulevad esile nii mustad kui heledamad ja valged mööblidetailid, mis hallide seinte, valgete aknaraamide ja vanaroosa kardinatooniga ühte sulanduvad. Väga palju annavad juurde ruumi kujunduses mitmed roheliste lehtedega puud ja taimed.

Tugevad, valgeks värvitud kahekordsed uksed, eraldavad elutuba köögist.

Paljud inimesed unistavad suurest köögist elutoa kõrval, kus on hea köögimööbli paigutus koos rohkete panipaikadega, köögitarvete, kuivainete ja väiksemate kodumasinate hoiustamiseks. Samuti suur töötasapind, kus mõnus kokata. Selles kodus on see kõik olemas. Kaunis, läbimõeldud lahendusega köök, mille keskmeks suur köögisaar, kus saab külaliste võõrustades enne toidu lauale panekut mõnusalt köögisaare ümber askeldada ja külalistega vestelda.  Köögimööbel pärineb Ikeast. Köögisaar, alumised kapid ja üks maast laeni kapiosa tumehalli tooniga, mis kombineeritud, musta tooni integreeritava tehnikaga. Integreeritava pliidi kohal on helehallid kapid. Töötasapinnaks lastud eritellimusel teha kvarts komposiit töötasapind. Köögi seinatoon, neutraalses helehallis toonis (värvikood (NCS 1500-N)), mis sobitub suurepäraselt köögimööbli tooni ja heleda, naturaalse puitpõrandaga. Köögi laes, uhke Ed. Petite Friture Vertigo lamp, mis on äärmiselt kerge. Kui lamp aga pimedal ajal sisse lülitada, lisab see ümbritsevatele seintele kauneid graafilisi varjundeid.

 

Köögist viivad kahele poole avatud uksed, kaunile, sepistatud detailidega rõdule, kus korteriomanikel on oma pisike oaas keset linna, kus saab nautida kauneid suveõhtuid.  

Köögist pääseb nii elutuppa kui esikusse.

Korteri esik on avar, osaliselt tumehalli põrandaplaadiga, mis läheb edasi originaalse puitpõrandaga. Beežikate kardinate taha on võimalik peitu panna oma üleriided ja jalatsid.

Väike esikuosa enne magamistuba, mis on tapeeditud William Morrise tapeediga.

Magamistoa seinad värvitud tuhmiks helehalliks ja põrandat kaunistab originaalne puitpõrand. Tekstiili osa magamistoas helehallis, valges ja vanaroosas toonis. Ruumi keskmeks, laes, linase kangaga, kaunis laelamp Empire, mis valgustab mahedalt ning toob ruumi hubast ilmet. Voodi mõlemal küljel valge abilaud, koos kauni musta tooni lambiga.

Vannitoa seinad kui põrand kaetud ühte tooni, keraamiliste plaatidega, mis ühilduvad pruuni vannitoa mööbliga.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.