Tutvustame teile 2021. aasta sisustustrende

Sellel aastal  ühinevad  Jaapani rahulikud ning selged jooned ja vormid põhjamaise Skandinaaviaga.

 

Soojemad värvitoonid


Interjööri tulevad soojemad värvitoonid, nii läbi sisustusdetailide kui ka seinavärvide. Külmad toonid jäävad sel korral tahaplaanile. Hall ja beež värv on endiselt trendikad. Samuti on sel aastal moes loodusest näpatud toonid, mis kombineeritud ruumi kujundusega. Sisustusaksessuaaridest saavad tähelepanu selged jooned ja vormid.

 

Taaskasutus


Sel korral on sisustamisel rõhk ka taaskasutusel, kus saab öelda, et alati ei pea ostma midagi uut.  Sel puhul soovitatakse vana eset uuendada, et pikendada eseme kasutusaega. Nii saab mõne vana detaili uuendusega muuta ruumi terviklikumaks, et uus sisustusdetail teiste sisustusdetailidega paremini kokku sobiks.

 

Puitpinnad on jälle tagasi

 

Skandinaavia inspiratsioonide põhjal saab heledast puidust interjööri trendimaterjal. Seda materjali kasutatakse lisaks põrandakatetele ka seinte ja lagede katmiseks.

Kindlasti olete antud puitfassaadi välimust varem näinud pigem maja seintel, kuid nüüd on see hiilinud siseruumi aktsentseinte, mööbli ja sisekujunduse kujul.


Aktsentseinad on aeglaselt tagasi tulemas disainimaastikule, kuid seekord võtavad nad viimistlemata puiduga minimaalsema ja skandinaavialiku lähenemise, kus õhukesi puidust liiste on paigaldatud vertikaalselt (peenema või laiema küljega) ja iga liistu vahel on võrdne vahe.

Trendikas klaassein loob lisaruumi

 

Klaasseinad on ilusad minimalistlikud kujunduselemendid, mis lasevad valguse läbi, tekitades siiski eraldatuse, erinevate ruumide jagamisel, mida maja- või korteriomanik võiks soovida. Klaasi raamiks, skandinaavialik minimalistliku disainiga selgejooneline must raam.

Sisustust on vallutamas toataimed

 

Selline uudis peaks küll rõõmustama kõiki rohenäppe ja lillehuvilisi. Parim viis oma kodu interjööri muuta on kindlasti mitmete toataimede valimine oma eluruumi. Positiivse ostuga kaasneb ka praktiline pool, milleks on toataimede poolt hapniku tootmine kui ka õhu puhastamine ruumis.  Populaarsemateks toataimedeks  2021 aastal on mitmed kaktused, erinevad lopsakate lehtedega taimed ja veel mõningad tüvega toataimed  (Niitjas helmekaktus´Cashero´, Woodi laternlill, Kuldimar 'Blue Star', Opuntia pynala-viigikaktus, Euphorbia Trigona-Aafrika piimapuu, Ficus elastica 'Abidjan', Sedum burrito, Kuldimar ‘BLUE STAR’ (Phlebodium aureum), Loorberipuu, Oliivipuu, Corokia cotoneaster).

Sel aastal tulevad tagasi kaunid õlelilled, mis oma soojade toonidega lisavad ruumi kaunist meeleolu. Samuti on endiselt trendikad eukalüpti oksad.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.