Kui Prantuse stiil kolib põhjamaa interjööri

Antud korteris leiab mitmeid sisustusdetaile, mis omased Prantsuse stiilile.


Korterisse sisenedes jääb vasakule klaasitud uste taha väike romantiliste detailidega magamistuba. Antiikse välimusega seinalamp ja peegel lisavad ruumi koos mahedate tekstiilitoonidega Prantsuse stiilile omase ilme. Akna juurde, aknalaua vastu, lastud teha täpsetes mõõtududes lauaosa, kus mugav väikseimaid kodukontori töid teha.

 

Pisikesest magamistoast on vaade otse kööki, mis on läbikäidavaks osaks nii elutuppa kui teise magamistuppa sisenemiseks. Pisikest magamistuba ja kööki ühendab tumedaks värvitud puitpõrand. Magamistoa põrandat pehmendab heledas toonis vaipkate köögis aga valitud põrandakatteks mitmevärviline Pärsia vaip, mis lisab nii elegantsi kui efektset värvikombinatsiooni, mille käekiri ühtib lakke valitud lühtervalgustiga. Köögimööbel valitud kööki klassikalises skandinaavia stiilis, valge, paksu puidust töötasapinnaga. Puidu tume toon ühendatud seinale paigutatud nahast põllega.

 

Köögist edasi jõuame elutuppa, kus ühendatud nii istumisosa kui söögiruum, mis jagatud ruumis mõtteliselt kaheks. Antud ruumist leiab mitu Prantsuse stiilile omast disaini. Elutoa keskmeks, laes, uhke välimusega lühter ja kaunid keerukad, kaunistustega peegelvõlvid, aitavad kaasa Prantsuse stiili väljenduseks interjööris.

Seinal rippumas ahju kõrval Nordwik nahast põll. Efektne sisustuselement põhjamaa kööki.

Ka teisest magamistoast leiame sarnast käekirja, mis esimesest. Juurde saab lisada prantsusepärase rõdu, mis jääb õhtuti maani ulatuvate kardinate taga. Võluval rõdul tehtud mõnus istumisnurgake, kus silmailmu pakuvad mitmed postist pikalt väljaulatuvad rohelised taimed. 

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.