Kui toome jõulukuuse tuppa

Kui toome jõulukuuse tuppa

Vesi ei tohi kunagi alaneda tüve lõikepinnast allapoole, sest kuivanud puu ei suuda enam vett imada. Katsu algul iga tunni aja jooksul kas puu tüvi on ilusti vee sees. Esimesel kojutoomise päeval vajab jõulukuusk 2-3 liitrit vett. Järgmistel päevadel piisab liitrist veest. Jõulupuule esimese vee panekul võid juurde lisada kaks supilusikatäit suhkrut, see aitab okaste enneaegse pudenemise vastu.

Kindlasti ära pane kuuske erinevate küttekehade lähedale, see kuivatab puud ja nii võib hoolimata veevarust hakata puul kiirelt okkaid langema. Pritsi kuuske iga päev jaheda veega, nii säilib kuusk kauem. Jälgi vaid sell hetkel seda, et elektriküünlad ei oleks sisse lülitatud. Kõige õigem oleks muidugi kuusk tuua tuppa alles jõululaupäeval, kuid kui otsustad puu ikkagi varem tuua, peaksid puud enne tuppa toomist kaua 3-7 plusskraadi juures säilitama (pannes puutüve ümber märjad ajalehed). Nii säilib kuusk tuppa tuues kauem.
Image
RUBRIIK JÕULUD
Mõned nipid, et jõulukuusk püsiks võimalikult kaua värskena

Jõulukuusk vajab samasugust hoolt nagu iga teine roheline taim.
Kui tood jõulukuuse tuppa, tuleb talle koheselt vett anda, mitte 24h hiljem, siis on juba hilja ja ta võib janu märgiks hakata maha poetama okkaid.Enne jõulupuu kuusejalga sobitamist tuleks tüvele teha uus lõikepind, just nagu koju toodud lõikelillede puhul. Maha tuleks võtta vähemalt paari sentimeetri paksune tükk. Kui sul pole seda võimalik teha, pane tüvi korraks kuuma vette ja seejärel kinnita kuusejalaga. Jõulukuusk vajab ohtralt vett ja seetõttu ei tohiks kuusejalast vesi kordagi otsa lõppeda. Hea kuusejalg peab mahutama vähemalt liiter vett.

Image
Tekst: Scandinavian Home
Fotod: Pinterest.com
Liitu uudiskirjaga

VEEL AJAKIRJAS

Kui maja seest kaunistatud võite jätkata samas stiilis maja väljast kaunistamisel.

Mõni aeg tagasi kaunistati jõulupuud veel “paradiisiõuntega”, ja sageli lisati neile veel teisi kõikvõimalikke maiustusi, head ja paremat suupärast.

Lase jõuluprael enne lahti lõikamist u 15 minutit puhata, nii on tulemuseks pehmem kõhutäis.

Jõulusingi valmistamine Rootsis on pärit nende vanadest rahvakommetest, mille traditsiooni ka tänapäeval jätkatakse.

Serveeri klaasides, lisa juurde piparkook ja purusta kaunistuseks veel veidi piparkooki. Naudi koheselt!

Alusta kuivatatud puuviljade tükeldamisest. Kui puuviljad tükeldatud vala neile peale rummi/või konjakit ja lase neil üleöö külmikus seista.

Võta tühjad seisma jäänud pudelid küünlahoidjatena kasutusele

Murra šokolaad tükkideks ning sulata väikses keedunõus koos koore ja meega. Sega juurde ka või. Kata anum tihedalt kile ja kaanega, lase järgmise päevani

...

OTSING