Milline vaip valida lastetuppa?

Vaiba valikul lastetuppa tuleks kõigepealt lähtuda nagu iga teise ruumi puhul, ruumi üldisest interjöörist. Samuti tuleks vaiba valikul jälgida vaiba sobivust mööbli osas.

Vaip toas on üks oluline interjööri osa, mis oma värvi, kuju ja mõõdu sobivusega annab toa sisekujunduslikule ilmele väga palju juurde.


Lastetuppa tuleks valida kergesti hooldatav vaip.
Karvase pinnaga vaibad koguvad rohkem tolmu kui sileda pinnaga vaibad.
Hästi sobivad seetõttu lastetuppa sileda pinnaga vaibad, mida oleks kergem hooldada ja millelt oleks kergem ka väikseid mänguasjade osasid üles leida.

Materjali osas on sobivad puuvillased või öko tex vaibad, mida on kergem ka hooldada. Enamiku neist vaipadest on võimalik puhtaks pesta ka pesumasinas, mis teeb lastetoa vaiba puhastamise ja hooldamise, veelgi lihtsamaks.

Vali lastetuppa vaip, kus lapsel on mõnus paljajalu käia, mõnus mängida ja pikutada, ilma et ta peaks tundma ebameeldivat karedust.

Kõikvõimalikud sünteetilistest materjalidest vaibad, võivad põhjustada lapsel allergilist reaktsiooni. Juhul kui otsustate valida sünteetilise vaiba, valige vaip, millel on koe sisse töödeldud antistaatiline kiud.
Kahel järgneval pildil H&M puuvillasest materjalist hallikat tooni autoteedega vaip.
Vaata vasakut fotot, kuidas on halli tooni, musta värvi autoteedega vaip kombineeritud ülejäänud toa ilmega. Paremal fotol aga näha kuidas vaip koos detailidega loovad täiusliku koosluse.

Valget põrandat on voodi ees ilmestamas väike pisike kaltsuvaip.

Image

Kauni tapeedimustriga maakodu lastetuba, inspireeritud skandinaavia stiilist. Põrandat ilmestamas ruudumustriga vaip. Kelle jaoks tundub liiga kirju, võib lisada heledas toonis vaiba ilma mustrita. Kirjut mustrit pehmendavad valged mööblidetailid.

Image
Tekst: Romantiline KODU
Fotod: Pinterest.com
Liitu uudiskirjaga

OTSING