Pruun nahast või kunstnahast diivan elutoa interjööris

Pruun nahast või kunstnahast diivan elutoa interjööris

NAHAST DIIVAN

plussid ja miinused
+ väga mugav istuda ei aja higistama
+ lastega peredes ideaalne kuna kerge puhastada
+ naha pinnalt on võimalik tolm täielikult maha pühkida
+ nahkmööbel sobib ka allergikutele kuna tolm ei tungi nahapinnast läbi
- siiski kipub nahk jääma naksudes palja naha külge kui pikalt istuda
- vajab palju hoolt

Nahk on mööbli kattematerjalina meeldiv, pikaealine ning aja möödudes naha omadused aina paranevad.  Kuna nahk on looduslik materjal vajab ka tema värske väljanägemise jaoks korraliku hooldust. Tavaliselt on ostetava mööbli nahkapind eelnevalt töödeldud mustuse-, niiskuse- ja rasvakindlaks. Ehtsa naha puhul võid märgata iluvigu, need on täiesti loomulikud  looduslikud iluvead (väiksed armid, putukahammustused, hõõrdunud kohad ja muud jäljed). See aga ei vähenda naha vastupidavust.
Kuidas hooldada pärisnahast mööblit?

Kuna tegemist on ehtsast nahast mööbliga peaks nahkmööbel olema paigutatud vähemalt 30 cm kaugusele küttekehadest. Kui nahkmööbel seisab pikemat aega radiaatori lähedal või mõne muu küttekolde lähedal, kipub naha pind kuivama, mõranema ja võib ajaga muutuda isegi kõvaks. Naha niisutamiseks võid küsida mööblipoest vastavat mööblikaitse vahendit. Soeta endale see juba siis kui ostad mööbli.
Nahkmööblit ei tohi paigutada ka otsese päiksevalguse kätte, kuna naha värvus võib seetõttu aja jooksul tuhmuda. Kindlasti küsi poemüüjalt mööbli suhtes nõu, kui tundlik on näiteks diivanikatte nahk, sest naha liike on erinevaid ja naha tundlikus erinevate mõjude suhtes on samuti erinev. Nahkdiivan pole lemmikutele, nende teravad küüned võivad nahapinda kriimustada. Kas teadsid, et lemmiklooma süljel ja muudel eritistel on nahka söövitav toime?

Ka arstirohte võtva inimese higi võib nahka söövitada.
Ära kasuta diivanil ühtegi vahendit, mis pole mõeldud nahast diivanile, sest need tooted võivad söövitada naha pinda! Pühi nahkmööblilt tolmu nagu muu mööbli pealt. Niisuta pehmet lappi kergelt spetsiaalse nahapuhastusvahendiga ja pühi tolmu kord nädalas. Võid kasutada ka tolmuimeja komplekti kuuluvat pehmet harja. Nahkmööblit tuleks puhasta üleni vähemalt 2-4 korda aastas spetsiaalse hapuhastusvahendiga vältimaks mustuse, rasva ja higi ladestumist.
Image
RUBRIIK ELUTUBA
KUNSTNAHAST DIIVAN
plussid ja miinused
+ polüuretaani töötlusega nahk on vastupidav
+ Kangalt plekki kätte saada on raske kuid kunstnahale piisab üldiselt õrnalt niiskest lapist.
+ väiksemaid kriimustusi on võimalik ettevaatlikult fööniga kuumutades eemaldada. (Katseta kõigepealt mittenähtaval kohal). Liiga sügava kriimustuse puhul see ei tööta!
- vajab palju hoolt
- vähese õhuläbilaskvusega
- pealiskihi tõttu on nahk külmem
- võib istumisel palja naha külge kleepuda
- kunstnaha hooldusel ei tohi kasutada ehtsa naha jaoks mõeldud hooldusvahendeid, kuna kunstnahk on tundlik rasva suhtes ja naha pind võib muutuda matiks ja kleepuvaks.
-ajab kergelt higistama (soovitan kasutada diivanil suvisel ajal pleedi, mida panna istumise alla, nii hoiad ka nahka).

Kunstnaha pealiskiht on reeglina 100% polüuretaanist (PU), aluskihiks kangas ja pealiskiht on 100% polüuretaanist. Üldiselt külmem materjal. Talvel külm, suvel soe.

Kuidas hooldada kunstnahast mööblit?
  • Hooldust vajab vaid polüuretaanpinnakate.
  • Ka kunstnahast mööbel tuleks paigutatud vähemalt 30 cm kaugusele küttekehadest (radiaatorist, või muust küttekoldest) kuna pikemat aega radiaatori lähedal või mõne muu küttekolde lähedal, kipub kunstnaha pind samuti kuivama, mõranema ja võib ajaga muutuda isegi kõvaks. Naha niisutamiseks võid küsida mööblipoest vastavat mööblikaitse vahendit. Soeta endale see juba siis kui ostad mööbli.
  • Kindlasti ei tohi paigutada kunstnahast mööblit ka otsese päiksevalguse kätte, kuna naha värvus võib seetõttu aja jooksul tuhmuda.
  • Ära kasuta diivanil ühtegi vahendit, mis pole mõeldud kunstnahast diivanile, sest need tooted võivad söövitada naha pinda!
  • Kui su teksad annavad värvi võivad nad värvi anda ka kunstnahast mööblile. Kata istumispind selleks ajaks mõne pleediga.
  • Vältida tuleks ka kunstnaha märjaks saamist ja märja naha nühkimist.
  • Tolmust puhastamiseks kasuta siledat ja kuiva või kergelt niisutatud lappi.
  • Kunstnahast mööblit tuleks iga 3-6 kuu möödudes puhastada ja hooldada spetsiaalse PU-Protector kaitsevahendiga. Sile ja pehme lapp tuleks niisutada vahendiga, millega hooldada naha pealispinda.

HEAD TEEMAD

Milline diivanilaud on Sinu elutoale ideaalne? Diivanilaua valimisel on kindlasti oluline millises stiilis on kodu kujundatud? Saa inspiratsiooni oma ülejäänud kodu

...

Kindlasti on nii mõnelgi tekkinud suur ostuhullus mõne uue trendika sisustusaksessuaari ostmisel. Sel juhul peaks meenutama, mis juba kodus olemas on ja kas seda

...
Tekst: Scandinavian Home
Fotod: Pinterest.com
Liitu uudiskirjaga

VEEL AJAKIRJAS

Milline diivanilaud on Sinu elutoale ideaalne? Diivanilaua valimisel on kindlasti oluline millises stiilis on kodu kujundatud? Saa inspiratsiooni oma ülejäänud kodu

...

Kindlasti on nii mõnelgi tekkinud suur ostuhullus mõne uue trendika sisustusaksessuaari ostmisel. Sel juhul peaks meenutama, mis juba kodus olemas on ja kas seda

...

Milline riiul sobib kõige paremini just Sinu nõudmistega? Enne riiuli soetamist tuleb kindlalt paika panna kõik oma nõudmised, et vältida pettumust, kus lõpptulemus

...

Lambanahast vaipkatted on üha enam sisekujunduses populaarsust kogumas. Aina rohkem kohtab talvisel ajal interjööris lambanahast vaipkatteid, mida ei leidu vaid

...

Nahk on mööbli kattematerjalina meeldiv, pi