Skandinaavia stiilis elutuba

Skandinaavia stiilis elutuba

Kuidas kujundada elutuba, et see oleks soovitud skandinaavia stiilis? Skandinaavia stiil on aina rohkem armastatud ja tuntud stiil üle maailma tänu kujundamise põhimõttele, mis seisneb ülimas lihtsuses. Skandinaavia stiil sisaldab väga palju puitmaterjali,  nii interjööri kui ka mööbli osas.
Millest alustada?

Alusta ruumi värvitoonist. Skandinaaviapärane interjöör on alati hele. Domineerivaks tooniks tavaliselt valge. Sobivad ka kõik valge varjundid, murtud valged ning pehmed pastelsed pooltoonid loodusest ning erinevad hallid varjundid ja kahvatu sinine.

Kui värvitoon paigas, vali põrandakate. Põrandakatteks sobivad heledas toonis põrandad. Eriti sobivad heledad täispuitpõrandad ja valgeks värvitud täispuitpõrandad.Kui põrand ja seinad valmis, tuleb juba keerulisem- sisekujundus.Skandinaavia stiilis sisekujundus on lihtne ja elegantne. Domineerib puhtus ja ilu ning lihtsad, kuid selgejoonelised sisustuselemendid.

Mööbliesemed on lihtsad, funktsionaalsed, ilma dekoratsioonideta. Palju kasutatakse ka 1950-60ndatest aastatest pärit põhjamaist disainmööblit. Peamine mööblivärv peamiselt heledat tooni, mis aitab lisada omakorda valgust ja heledust kogu elamisele. Eriti sobivad interjööri heleda puit imitatsiooniga diivanid.
Image
RUBRIIK ELUTUBA
Tekstiilid interjööris on lihtsast puuvillasest kangast, tihti rahvuslike mustriliste motiividega. Järjest populaarsemaks  on muutunud halli, musta ja kollase värvi lisamine interjööri tekstiilide ja dekoratiivesemeta kaudu. Kui valid kardinaid, siis vali kerged, heleda kangaga kardinad. Kardinad hoia minimalistlikud. Ära hoia aknaid kardinatega kaetud. Skandinaavia stiilis interjöörist ei puudu kunagi ka kootud või heegeldatud villased pleedid.
Element, mida leiab igast skandinaavia kodust, on raamitud seinapildid või mõtteterad.

Samuti võid fotodena kasutada põhjamaist loodust. Seinale võid panna näiteks pildid põhjapõdrast või mõnest muust põhjamaisest loomast. Just sellega annad erilise mõju skandinaavia interjööri loomiseks oma kodus. Seinapinda saad muuta veel atraktiivsemaks ja huvitavamaks, kasutades traditsioonilisi objekte ja elemente, mis pärinevad näiteks Norra kultuurist.

Kuna pimedat aega on Skandinaaviamaades palju, siis valgustus ja päikesevalgus on interjööri kujundamisel väga olulised. Valgusküllane ja hele ruum muudab ka kõige pimedamad põhjamaised päevad heledamaks. Valgustuses kasuta pigem mitut valgusallikat kui ühte ja ainsat. Paigalda valgusteid igale poole  nii seinale, põrandale, lakke kui laudadele. Valgusteid kasutatakse mitte ainult valgusallikana, vaid ka dekoratiivelementidena. Hästi sobivad sealjuures valgusketid.

HEAD TEEMAD

50-ndate ja 60-ndate põhjamaine disainmööbel elutoa interjööris

Põrand on viies sein, mis dikteerib terve ruumi väljanägemist, muutes tavalise toa eriliseks. Kiireim viis toale uue hõngu andmiseks on vahetada välja vaip.

...
Tekst: Scandinavian Home
Fotod: Pinterest.com