Keraamiliste plaatide paigaldamise juhis

Keraamiliste plaatide paigaldamise juhis

Plaanid vannitoa seinu ja põrandat ise plaatida?

Alljärgnev juhis on sulle, siis kindlasti abiks!


Kontrolli, kas sein (alus) on plaatimiseks sobiv. Kiviseinu (betoon-,tellis-või plokkidest seinad) ning kipsplaatide või kahhelkividega kaetud aluseid võib plaatida muretult. Eemalda esmalt seinalt lahtine värvikiht ning karesta pind. Kui seinal näiteks paber-või vinüültapeet, eemalda see.

NB! Niisketes ruumides tuleb ehitusplaadid katta esmalt niiskusisolatsiooniga, sest plaatide vuugid ei ole vee-ega aurukindlad. Vali keraamilised plaadid vastavalt kasutusotstarbele. Välitingimustes tuleb kasutada külmakindlaid plaate. Aruta oma plaadivalikut müüjaga. Ole plaatide värvitooni valikul hoolikas! Veendu, et lae, seinte, põranda ja mööbli värvid omavahel sobivad. Sama hoolikalt vali ka vuukimissegu värv.

Vali kinnitusained (pahtlid ja liimid) vastavalt alusele ja plaaditüübile. Kui sa pole oma valikus kindel, küsi nõu müüjalt. Kaitse plaaditav pind niiskuse eest, nõu niiskusisolatsiooni kohta küsi müüjalt. Planeeri plaatimist hoolikalt, võttes arvesse ka vuukide asukohti ja lõigatud plaatide kasutamist. Võta plaate korraga vähemalt neljast kastist. Nii tagad, et valmis pind tuleb ühtlane ja elav. Kontrolli materjali kvaliteeti enne paigaldamist, sest paigaldatud plaadi kohta enam kaebust esitada ei saa. Järgi kindlasti plaatimissegude tootjate poolt antud juhtnööre.
Image
RUBRIIK VANNITUBA|WC