Sagadi mõisa õieline iluaed

Ühel ilusal suvepäeval otsustasime külastada Sagadi mõisa iluaeda, ja ilu leidsime sealt tõesti väga palju.

Mõisa iluaeda sisenedes jäid silma väga ilus taimede  paigutus ja hästi hooldatud aed. Eriti võluvana haaras meid rooside laialdane valik. Värvidest olid esindatud vist küll kõik võimalikud toonid. Peale rooside leiab iluaiast iga lillesõber,  palju suvikuid ja püsikuid. Seega lilli on palju ja aed on täis lillelõhna. Kellel sellel suvel on aega, siis soovitame mõisa iluaeda kindlasti külastada.

Kus mõis asub ja millised kohad asuvad veel mõisa lähedal

Sagadi mõisa haldavad metsamehed – täpsemalt Riigimetsa Majandamise Keskus. Seega on nende tegevused paljuski seotud metsa ja loodusega. Mõis asub Tallinnast 89, Rakverest 30 ja Narvast 142 kilomeetri kaugusel. Tee kaunisse Altja rannakülla ja mereranda on vaid 6 kilomeetrit.

 

Kapteniteküla Käsmu on 15 ja Võsu on 10 kilomeetri kaugusel. Kaks kaunist Lahemaa mõisa, Vihula ja Palmse, asuvad 7 km raadiuses. Sagadi mõisakompleksi üldise halduse ja heakorra eest seisab hea RMK hoonete halduse osakond. RMK Sagadi metsakeskus seob endas meie tegevusi: muuseume, looduskooli, hotelli ja restorani.

Tähtputk (Astrantia)

Kõrgus kuni 60 cm, laius kuni 20cm. Õitseb juuni-september. Rikkalikult õitsev, vähenõudlik püsik. Sobib laus- või grupiistutustesse ning taustataimeks. Eelistab huumusrikkaid parasniiskeid muldi kuid saab hakkama ka vähemviljakal pinnasel. Talub poolvarju, aga päikeselises kasvukohas õitseb rikkalikumalt. Annab isekülvi!

Tekst/kujundus: Scandinavian Home, S.Heinmets | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Scandinavian Home, J.Gotta

 

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILUSAD JA KAUNID AIAD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.