Rooside istuatmine ja väetamine

Tänapäeval müüakse roose enamasti pottides, mitte paljasjuursetena. See võimaldab taime peenrasse istutada tema kasvu häirimata kogu kasvuperioodi jooksul. Sobiv istutusaeg algab noortele konteineristikutele  peale kevadisi öökülmasid. Hea on istutada roose juba segatud roosimuldadega, sest see loob soodsad kasvutingimused rooside kasvatamiseks. 

 

Jälgida, et roosi mullapall oleks ennem istutamist piisavalt niiske. Istutamisel jälgida, et pookekoht jääks vähemalt 5-10 cm mullapinnast sügavamale. Pookekoha katmine mullaga on vajalik selleks, et kui karmil talvel hukkub roosi maapealne osa, siis taastub taim maa seesolevatest uinuvatest pungadest. Samuti arenevad pookekoha lähedal noored lisajuured, mis toidavad taime kultuurosa. Õigele sügavusele istutatud roos annab vähem ka metsikuid külgvõrseid.

Väetamine

Rooside väetamiseks kasutada spetsiaalselt roosidele mõeldud väetisi. Sobivad ka aia täisväetised. Müügil on nii vedel- kui ka granuleeritud väetised. Väetise kasutusnorm on kirjas pakendil. Väetada üks kord kuus, ka peale esimest õitsemist. Suve teisest poolest suure lämmastiku sisaldusega väetisi mitte anda. Augustis ja septembris sobib kasutada fosfori ja kaaliumi rikast  sügisväetist.

 

Tekst| Kujundus:  S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILUSAD JA KAUNID AIAD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.