Juuksepalsami ABC, mida sa pead teadma!

Mis on juuksehoolduses palsami ABC, mida peaksid kindlasti teadma?

Šampoon avab juukse pealmise kihi ning puhastab nii peanaha kui juuksed mustusest, liigsest rasust ja viimistlustoodete jääkidest. Palsami ülesanne on juuste soomuskiht sulgeda ja hooldada juukseid seestpoolt.  Juuksed on peale šampooni kasutamist kahused ja vastuvõtlikumad keskkonnast tingitud kahjustustele ning katkemisele.

Juuksed on väga kergesti mõjutatavad väliskeskkonna poolt, neid kahjustavad näiteks temperatuuri muutused sise- ja välisruumides, tuul, päike, tolm, õhusaaste, soolane merevesi ja kloor. Kõige valusamalt näevad keskkonna tingimustest kahjustatud juuste seisukorda need, kes oma juukseid värvivad, sest värv tuhmub kiiresti, juuksed näivad kuivad, elutud.

Juuksepalsam sulgeb juukse sarvkesta ja kaitseb juukseid eeltoodud väliskeskkonna mõjude eest ning muudab need märgatavalt siledamaks, läikivamaks ning värvi erksamaks. Seega peab palsamit kasutama, et juuksed oleksid vastupidavad ja terved ning püsiksid kauem puhtana. Samuti on hooldatud juukseid lihtsam viimistleda. Tuleb meeles pidada, et sama tootesarja palsamit ja šampooni tuleb alati koos kasutada.

 

Vaatamata sellele, kas sul on peenekoelised või kiiresti rasuseks muutuvad juuksed, vajad palsamit, et säilitada juuste suurepärane seisukord. Nii nagu šampoonid, on ka palsamid valmistatud vastavalt juuksetüübile, vali vastavalt oma juuksetüübile sobiv. Kindlasti oskab sind juuksur valiku tegemisel aidata. Kasuta palsamit iga pesukorra ajal.

Juuksed on peanaha lähedalt tervemad ja nooremad, seetõttu võid kanda palsamit vaid juuste keskosale ja otstele, kui su juuksed ei ole värvitud või kuumaga töötlemisest väga kahjustatud. Juuksepalsam mõjub minut minutilt ja parima tulemuse saad, kui kannad palsami rätikukuivadele juustele. See võib tunduda küll tüütu - sirutada käsi pesemise vahel rätiku järele, et juustest suur vesi välja vajutada, kuid usu, tulemus väärib seda aega. Palsam ei valgu vesimärgadelt juustelt maha ning kui viitsid ka juuksed läbi harjata palsami mõju ajal, suurendad selle taastavat toimet ning iga juuksekarv saab maksimaalselt toidetud. Nii on garanteeritud ka see, et palsam on juustel vajaliku mõjuaja, vähemalt 1-2 minutit. Loputa palsam juustes välja väga hoolikalt, nii väldid juustel kiiresti rasuseks minemise tunnet.
 
Millist palsamit valida?

Palsamid jagunevad kaheks - juustest välja loputatavad ja pähejäetavad (leave-in). Juustest väljaloputatavad palsamid tungivad sügavamale juukse sisemusse ning parandavad juuksestruktuuri intensiivselt. Pähejäetavate palsamite eesmärgiks on juukseid niisutada ja muuta need kergemini käsitletavaks. Oluline on siinkohal tähele panna, et pähejäetavad palsamid annavad juustele lisakaitse kuni järgmise pesukorrani. Eriti oluline on see õrnakoelistele juustele või juustele, mida on keemiliselt palju töödeldud. Palsamit valitakse juuksetüübi järgi.

Normaalsetele või õhukestele juustele sobivad tekstuuri lisavad palsamid, mis tugevdavad ja niisutavad õrnemaid juukseid neid raskeks muutmata.  Sellistele juustele sobivad ideaalselt ka pähejäetavad palsamid. Vali JOICO Moisture Recovery Leave-in Moisturizer, LONDON LABS Body Building palsam, TIGI Bed Head Elasticate palsam,  Joico Body Luxe palsam või ORIBE Serene Scalp Balancing palsam. Ka ORIBE Foundation Mist viimistlussprei sobib kasutamiseks pähejäetava palsami asemel.
 
Kuivad, hallisegused või lokkis juuksed vajavad palsamit kõige enam. Kindlasti vali niisutav ja toitev palsam, mis aitab taastada juuste niiskustasakaalu ja silub nende pealispinda. Näiteks  JOICO Curl Nourished palsam, ALTERNA Caviar Anti-Frizz Conditioner või ORIBE Conditioner for Moisture & Control. Ka LONDON LABS Hair Moisturiser juustesse jäetav viimistluskreem sobib sellistele juustele hästi.

Probleemsele peanahale on loodud eraldi palsamid, milles sisalduvad koostisained on hoolikalt valitud ja mõeldud spetsiaalselt peanaha seisundi parandamiseks. Ärritunud peanahka leevendavad ORIBE Serene Scalp Balancing palsam, LONDON LABS Moisturising palsam ja ALTERNA Caviar Clinical Dandruff Control palsam.

Kuidas palsamit kasutada?
 
Kui oled juuksed šampooniga puhtaks pesnud, vajuta rätikuga suurem vesi juustest välja. Seejärel kanna umbes mündi suurune kogus palsamit kätele, hõõru käte vahel laiali ning seejärel masseeri juustele. Alusta palsami juustele kandmist juuste otstest ja liigu sujuvate liigutustega keskosasse ning juuksejuurte poole. Kui oled valinud õige, vastavalt sinu juuksetüübile ja -seisukorrale sobiva palsami, võid seda julgelt kanda ka peanahale. Sarnaselt meie näole või kätele, vajab ka peanahk niisutavaid ning toitvaid toimeaineid. Lase palsamil mõjuda 1-2 minutit, kasuta seda aega palsami maksimaalse toime saamiseks ning kammi juuksed läbi. Seejärel loputa palsam juustest, kanna värskelt loputatud rätikukuivadele juustele viimistlusvahendid ning lase juustel õhu käes kuivada või kuivata fööniga. Kui soovid juustesse kohevust saada, siis pea meeles, et kohevust andvad tooted aktiveeruvad föönikuumusega. Alusta föönitamisega kohe peale viimistlustoodete juustele kandmist, nii jääb lõpptulemus parim!

Kui kasutad pähejäetavat palsamit, pihusta see rätikukuivadele juustele ja lase juustel normaalselt kuivada või kuivata fööniga.

Tekst: salonplus.ee /kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu
 

 

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILUNURK

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.