Isetehtud advendikalender

Isetehtud advendikalender

advent8.jpg
Kui ei soovi lastele tavalist šokolaadiga advendikalendrit poest osta, võib selle ka ise teha.

Isetehtud jõulukalendrit saad vastavalt oma maitsele erinevate üllatustega täita. Isetehtud kalendri tegemiseks on väga palju ideid. Toome teieni vaid mõned, et tekkiks ideid advendikalendri tegemiseks. Kindlasti võiks kõikide kodu- ja jõulukaunistuste juures jälgida ka seda, et need omavahel sobituksid.

Häid ideid meisterdamiseks!

Image
Image
RUBRIIK JÕULUD
Lihtsa lahendusega jõulukalender üllatustega igaks päevaks. Lahendus lihtne, kuid meisterdamine võtab kindlasti mitu päeva aega.
Image
Armas ja kena advendikalender jõulumeeleolu loomiseks elutuppa.
Image

HEAD TEEMAD

Esimesel kojutoomise päeval vajab jõulukuusk 2-3 liitrit vett. Järgmistel päevadel piisab liitrist veest. Jõulupuule esimese vee panekul võid juurde lisada kaks supilusikatäit suhkrut, see aitab...

võta kuuseoks kinnaste vahele ja libista õrnalt sõrmede vahelt läbi, kui ühtegi okkast kinda külge ei jäänud on puu värskelt raiutud, sest värskel kuusel ei tohiks ükski roheline okas pudeneda....
Näpitsatega advendikalender

Vaja läheb: laiemat puidust alust, punast ja valget värvi, veidi valge-punase ruudulist riiet,  pesuklõpse ja kuumaliimi nende liimimiseks. Numbrite šabloone, kinnitused, käsitööpaela ja paberit (pakkide valmistamiseks) Laiem puust alus värvitud valgeks ja šablooni abil laotud ritta numbrid. Pesuklõpsud värvitud nii valget kui punast värvi, mõnele kleebitud peale veidi punase-valge ruudulist riiet. Kui pesuklõpsud valmis, liimitud need ühelt poolt valgele lauaplaadile.

Nüüd jäänud teha vaid vahvad üllatuspakid, mida hea pesuklõpsude abil üles kinnitada, et igal hommikul ootaks last uus ja põnev üllatus.
advent2.jpg
Tekstiilist õmmeldud advendikalendri kotid, mille sees peidus maitsev üllatus.
Image
Teistmoodi advendikalender
Igal päeval väike üllatus!

Põhivärvina kasutatud valget värvitooni, kuhu lisatud juurde halli värvi tekstiilist kotid, koos musta värvi siltidega.

Mida läheks vaja antud advendikalendri tegemiseks:
* vana aknaraam või vana kapiuks
* 2 kinnitust +2 kruvi
* linast kangast kottide õmblemiseks
* linast käsitöölõnga
* musta värvipaberit
* valget pliiatsit
* augurauda
* kuuseoksa
* kuumaliimi püstolit ja kuumaliimi
* valget vesialusel mööblivärvi (kui soovite raami värvida)
* liivapaberit (kui vaja raami korrastada)
* ja muidugi advendiüllatusi kotti panemiseks.

Alusta vana aknaraami või ukseraami korrastamist. Puhasta raam ja eemalda lahtine värv. Seejärel käi pinnad liivapaberiga üle, et värv paremini peale jääks. Jälgi ka seda, et pind oleks sile, mitte kare. Puhasta liivapaberist tekkinud tolmust ja alusta värvimist. Värvida tuleks 2-3 kihti. Lase peale viimast värvimist raamil korralikult kuivada.

Kinnita raami tagaküljele kinnitused, et oleks lihtne hiljem kalender seinale panna. Vahepeal õmble valmis kotid ja täida need üllatustega.

Kinnita kotid linase nööri abil raamile. Nööri juurde lisa ka silt koos numbriga, lõika mustast värvipaberist välja sildid ja kirjuta valge pliiatsiga peale numbrid (1-24 numbrid). Tee augurauaga siltidele augud. Lisaks lisa raami nurka efektiks ehte kuuseoks. Kinnita see kuumaliimi abil raamile. Nii saabki üks isetehtud advendikalender valmis.


Tekst, fotod ja teostus: Scandinavian HOME
Image
Image
advent5.jpg

Advendikalendri ümbrikute täitmiseks on maiustuste valikul parimad, lamedad maiustused.
Ümbrikutest valmistatud advendikalender

Materjal mida vajad:
24 erinevas suuruses ümbrikut. Need võivad olla ka erinevat värvi ümbrikud.
Värvipabereid, sarnasest materjalist nagu ümbrikud.
Motiivide kujundamiseks ja välja lõikamiseks, joonlauda, sirklit, musta markerit, kääre ja liimi. Ümbrikute paigaldamiseks puitoksa, nööri ja väikseid pesulõkse.
advent-7.jpg
Tekst: Scandinavian Home
Fotod: Pinterest.com (pfefferminzgruen.de, brattebakka.blogspot.com, adailysomething.com)
Liitu uudiskirjaga

VEEL AJAKIRJAS

Erinevaid jõuluteemailisi voodipesusid leiab järjest suuremas valikus erinevatest e-poodidest ja ka sisustuspoodidest. Alati ei peagi jõuluteemalist meeleolu luues vaid jõuluteemalist voodipesu...

Kui taas on aeg salmi lugeda! Kas pole tuttav olukord, kui uksest astub sisse kaua oodatud jõulumees ja nagu ime väel, on kõik luuletused meelest läinud. Meenuks kasvõi üks väike salm.. siin nad...

Üllata külalisi ilusate nimesiltidega laual, nii tunneb iga külaline end oodatuna ja tekitab seltskonnas mõnusa olemise. Ah jaa.. nimed jäävad ka hästi meelde. Kui kodu on kaunistatud ja...

Võta tühjad seisma jäänud pudelid küünlahoidjatena kasutusele. Kui küünlahoidjad kodus puuduvad ja kapis seisavad juhuslikult tühjad pudelid.

Murra šokolaad tükkideks ning sulata väikses keedunõus koos koore ja meega. Sega juurde ka või. Kata anum tihedalt kile ja kaanega, lase järgmise päevani toatemperatuuril tahkuda.

Vahusta toasoe või pehmeks vahuks, mikserda madalate pööretega juurde nisujahu. Vahusta munad koos suhkruga kohevaks vahuks. Sega osade kaupa munamass jahu-või

Lõbusad jõulusead- tee ise! JOONISED JÕULUPÕRSA TEGEMISEKS (Prindi joonised välja) Vajadusel tee joonis enda jaoks väiksemaks või suuremaks.

Kindlasti leidub paljudel kodus kampsun või kampsunid, mis kappi seisma jäänud. Kas teate, et neist saab teha ühe vahva dekoratiivse skandinaavia stiilis jõulupäkapiku.

OTSING