Kuidas valida jõulupuud turult?

Kuidas valida jõulupuud turult?

Turult kuuske ostes tuleks alati järgi proovida, palju jõulupuu kaalub.

Kui puu tundub liialt kerge ei ole kuusel piisavalt veevarusid ja suure tõenäosusega on see raiutud juba mitu nädalat varem. Sellise kuusel hakkavad aga okkad juba samal õhtul toasoojas pudenema.

Veel paar nippi:

võta kuuseoks kinnaste vahele ja libista õrnalt sõrmede vahelt läbi, kui ühtegi okkast kinda külge ei jäänud on puu värskelt raiutud, sest värskel kuusel ei tohiks ükski roheline okas pudeneda. Värskelt raiutud kuuse lõikekoht on HELE! Jõulupuu tuleks osta plusskraadide juures, sest pakasega raiutud kuuse oksad murduvad toasoojas kergesti.
Image
RUBRIIK JÕULUD

Harilik kuusk - Kuusk on kõigile tuntud kui pimedate laante puu.

Sageli on Eesti kõige põlisemad ja looduslikuma ilmega metsad just kuusikud. Kuusel on väga tihe võra, mis teeb kogu metsaaluse hämaraks. Kuused on sageli aukartustäratavalt suured ja võimsad. Pinnapealse juurestiku tõttu on kuusikutes sageli tuule poolt juurtega mullast rebitud puid. Kõik see teeb kuusemetsad sellisteks, nagu me neid ette kujutame.

 

Kuused kasvavad parasniisketes kooslustes.

Kõige kuivemates ja kõige niiskemates kasvukohtades ei suuda kuusk võistelda männiga. Kuused on tundlikud kevadiste öökülmade suhtes ja neil on palju erinevaid parasiite, kellest suurem osa söövad tema puitu. Nii võib sageli metsas näha murdunud tüve, mis on seest täiesti mädanenud. Kui puu alles kasvab, võib juba välisel vaatlusel oletada, kas kuuusk on mäda või mitte. Kahjustatud puude tüved on sageli alusel paksenenud ning tüvele koputades kostub tuhmi heli. Sellised puud ei kõlba ehitusmaterjaliks.


Image
Foto: Pinterest.com
Tekst: ScandinavianHome
Liitu uudiskirjaga

VEEL AJAKIRJAS

Kui maja seest kaunistatud võite jätkata samas stiilis maja väljast kaunistamisel. Alustades näiteks terrassist. Kui te talvel terrassi tihti ei kasuta võite terrassi kaunistamisel ka suuremaid...

Mõni aeg tagasi kaunistati jõulupuud veel “paradiisiõuntega”, ja sageli lisati neile veel teisi kõikvõimalikke maiustusi, head ja paremat suupärast.

Lase jõuluprael enne lahti lõikamist u 15 minutit puhata, nii on tulemuseks pehmem kõhutäis.

Jõulusingi valmistamine Rootsis on pärit nende vanadest rahvakommetest, mille traditsiooni ka tänapäeval jätkatakse.

Serveeri klaasides, lisa juurde piparkook ja purusta kaunistuseks veel veidi piparkooki. Naudi koheselt!

Alusta kuivatatud puuviljade tükeldamisest. Kui puuviljad tükeldatud vala neile peale rummi/või konjakit ja lase neil üleöö külmikus seista.

Õhupallidega tehtud vahvad küünlahoidjad ei lase suurel tuulel küünalt leeki ära kustutada.

Vajad paberit, vanu raamatuid, kartongi, käsitöönööri, kääre, joonlauda ja loomulikult aega, kõige selle meisterdamiseks.

OTSING