Katusekorruse magamistoad

Katusekorruse magamistoad

Kuidas luua üks mõnus hubane magamistuba katusekorrusele ehk pööningule?

Ühe katusekorruse kujundamine on alati üks päris suur väljakutse, kuna sisekujunduse osas peab väga palju nuputama. Tuleb mõelda sellele, kuidas kujundada ja paigutada, et ruum tunduks avaram, valgusküllasem ja hubasem. Mõelge milliseid detaile ja mööblit soovite magamistoas näha? Kas soovite magamistuppa juurde töölauda või tualettlauda?

Või soovite magamistuppa isiklikku garderoobi? Läbi tuleb mõelda ka tegevused, kus täpsemalt toimub suurem liikumine, püsti seismine, sest selline tegevus võiks jääda toa keskele. Töölaua või tualettlaua planeeritav paik võiks jääda kohta, kust püsti tõustes koheselt pead ära ei lööks. Pahatihti ongi katusekorruse ruumiosa mitte liialt suur ja seetõttu on magamistoa planeerimine antud ruumis veelgi raskem.
Seetõttu tuleks kogu pind nutikalt ära kasutada, tehes näiteks madalamale osale panipaigad või riiulid. Väikese ruumi puhul tuleks vältida ülekuhjumist ja hoida kujundamisel minimalistlikku joont. Kui laes paistmas katusetalad, saab need sisekujunduse jaoks efektselt ära kasutada. Katusekorruse värvitooni osas võiks esile tulla heledad toonid või valge värvitoon, mis annaks toale veelgi avarama ja valgusküllasema ilme. Erinevaid värvilaike saab interjööri tuua läbi erinevate detailide, dekoratiivesemete, sisustustekstiilide ja lillede. Valitav mööbel võiks olla samuti valge või heledat värvitooni, et jätta ruumist avaram mulje. Kui kujundatav pind on suur, võib kasutada ruumis ka tumedaid pehmeid toone, kuid sel juhul vaid valitud osas, kuhu paistab peale looduslik valgus, muutes värvitooni gammat heledamaks ja hubasemaks.
Image
RUBRIIK MAGAMISTUBA

HEAD TEEMAD

Ei ole kindlat reeglit kuhu või kuidas garderoobi kujundada. Enamjaolt teeme oma garderoobi ikka magamistuppa, kas siis varjatult lükandustega kappi või oleme

...

Üks paljudest võimalustest on kasutada euroaluseid. Kindlasti töötle enne kasutusele võttu euroaluseid, et mitte kasutamisel näiteks pindu saada. Lihvi paksema

...
Sinakasroheline värvigamma koos valge värviga, mida täiustavad seinale toetuv pruuni ja musta tooniga maal ja puidust taburet.
Image
Õrn helesinine ja tumesinine valge interjööriga magamistoas.
Image
Väikese ruumi puhul tuleks vältida ülekuhjumist ja hoida kujundamisel minimalistlikku joont, nagu antud ruumis seda tehtud on.
Image
Valgusküllane ja hele katusekorruse magamistuba, mida ilmestavad puidust mööbel ja rohelised taimed.
Image