Söögituba maakodus

Söögituba maakodus

Image
Lihtne ja elegantne maakodu söögituba

Mitte alati pole võimalus eraldi söögitoaks, nii oleme ka teile leidnud mõned armsad maakodude söögitoad, mis osaliselt ühendatud kas elutoa või köögiga.


Milline aga on üks maakodu söögituba?
Meie aga arvame, et just selline, nagu ta ise lood, ongi üks maakodu söögituba. Vajad ehk õige pisut inspiratsiooni ja lased oma ideedel lennata.
Loomulikult nagu iga teise stiili ja üldse interjööri sisustamisel, peab jälgima seda, et ruumi valitud detailid ka omavahel sobituksid.

Võid eelistada näiteks ühte tooni mööblidetaile- nii on sul ka lihtsam ülejäänud detaile hiljem omavahel kokku sobitada. Maakodusse sobib ideaalselt ka mõni võluv mustriline tapeet, kas siis osaliselt või tervele toale. Kui armastad värve, lisa söögitooliks näiteks punased erksad toolid, mis üllatavad igat söögituppa sisenejat. Rahustavaks detailiks punasele võid lisada juurde mõne soojama heledama tooni, kas siis laudlina või vaiba kaudu.
Image
RUBRIIK MAAKODU
Valgusküllane valge söögituba 1930-ndadel ehitatud majas Rootsis. Heledat interjööri täiustavad värvilised mööblidetailid, sisustusdetailid ja toataimed.
Valge interjööriga, maakodu söögituba koos elutoa osaga. Vana söögilaud koos retrohõnguliste toolidega paigutatud akna alla. Laual kena pitsiline laudlina, lisamas hubast maakodu hõngu.
sgituba4.jpg

HEAD TEEMAD

Ilus puumaja aastast 1925, kust leiab eest efektsed kõrged laed, kaunid mustrilised tapeedid seintel ja kauni glasuuritud maalingutega plaaditud ahju

Kogu detailide paigutus igas ruumis hoolikalt läbi mõeldud
Juba enne söögituppa sisenemist jääb silma kaunis sinise ja valge mustriga tapeet, mille seinale toetumas vana tumedaks peitsitud tool. Avatud uksest avaneb aga pilt edasi juba avarasse, valguskülasesse söögituppa, mille seinu taas ehtimas võrratu rohekas mustriline tapeet. Nii põrand kui valitud söögitoa laud ja toolid sulanduvad oma toonidega ühte. Laual värvika õige lill, kontrastiks ja meeleolu tekitajaks söögilauale.
1930-ndatel ehitatud maja Rootsis imearmsa heledates toonides söögitoa osaga köögis. Avar, valgusküllane ruum, kus seinad osaliselt helekonnase puiduga kaetud. Põrandal kollase, rohelise ja valge värvusega kaltsuvaip ühendamas ülejäänud toa detaile ja mööblit. Kardinad valitud sinepikarva, ruudumustriga. Ruudumustrit viidud edasi ka laual olevale laudlinale, küll juba teises värvis, roheline-valge. Kontrastiks toa keskel ümber laua erksad punased puidust toolid.
Elutoa ja söögitoa osa ühes ruumis. Söögitoa osa eraldab valge vaip. Seinal pilkupüüdvad maalid. Toa nurgas antiikne vana nurgakapp/vitriin, erinevate lauanõudega, nii on aga hea igaks söögikorraks laud kiirelt katta ja söök tuua lauale köögist.
sgituba6.jpg
Söögitoa osa koos elutoaga. Ruumi seinu katab kaunis lillemustriga tapeet, mis antud interjööri väga hästi sobitub. Söögitoa osas kaasaegne laud, mille ümber neli vanemat tooli, millel värv juba pealt osaliselt kulunud.Juurde võiks lisada kindlasti ka laudlina, mis ühendaks omavahel erineva ajastu toole ja lauda.
sgituba7.jpg
Maja aastast 1800. Renoveeritud. Söögitoa osa koos köögiga. Söögitoa seinu katab kaunis heleda mustriga tapeet. Nii mööbel kui põrand naturaalset puidutooni.Puitdetaile pehmendab, mustriga laudlina ja pitsiline kardin.
sgituba8.jpg
Tekst: ScandinavianHome
Fotod: Pinterest.com
Liitu uudiskirjaga

VEEL AJAKIRJAS

Ilus puumaja aastast 1925, kust leiab eest efektsed kõrged laed, kaunid mustrilised tapeedid seintel ja kauni glasuuritud maalingutega plaaditud ahju

Kogu detailide paigutus igas ruumis hoolikalt läbi mõeldud

Tapeetide värvide ja mustritega mängides on võimalik vastavalt soovile anda ühele ja samale ruumile erinevaid ilmeid.

Õnnelik on see, kui kellelgi on kodus vana puupliit, mis funktsioonilt annab sooja ja samas pakub ka silmailu. Vana pliit on kindlasti aga väärtus omaette. Puupliit on kindlasti ka kaasajal väga...

Mitte alati pole võimalus eraldi söögitoaks, nii oleme ka teile leidnud mõned armsad maakodude söögitoad, mis osaliselt ühendatud kas elutoa või köögiga.

Toome teieni mõned maakodude lastetoad, kus vana kulunud mööbel või vana antiikne mööbel on leidnud koha just lastetoas. Vaadake ja saage inspiratsiooni ka erinevate värvilahenduste osas, kuidas...

Millised detailid need on, mis aitavad magamistoas maalähedast ilmet luua? Maalähedast ilmet magamistoas aitab luua vana  ja veidi kulunud ese  või esemed, mis

...

Vanu esemeid armastavad paljud, kuid enamasti on see varandus pärit vanakraamipoodidest. Kui aga oled midagi sellist varanduseks saanud ja omad maakodu, on need

...

OTSING