Tere tulemast Vihula mõisa

Eestimaal on imeline loodus, neli võluvat aastaaega ja mõisad mille võlust on lummatud paljud eestlased kodumaalt, kui ka  kaugemalt saabunud külalised.

Kutsume Teid külastama Vihula mõisakompleksi, mis asub Läänemere kaldal keset Lahemaa Rahvuspargi puutumata loodust.

Tutvustus
Elegantne 16. sajandist pärit mõis pakub täiuslikku vaheldust linnaelu askeldustest ning luksuslikku peatuskohta – nii puhkuseks, loominguliseks tööalaseks väljasõiduks kui kõige erinevamate seltskondlike pidustuse läbiviimiseks.

Erinevad mõisahooned on hoolikalt renoveeritud nii, et säiliks nende ajalooline olemus. Kitsad järsud trepid, vanad originaalsed laudpõrandad ja paksud paekiviseinad on saanud endale uue funktsiooni ning hoonete sisemus on varustatud kõikide kaasaegsete mugavustega – kunagised mõisaomanikud oleksid kahtlemata hämmastunud, nähes kõiki neid kaasaja imesid.

Eelkõige paelub Vihula mõis oma õhustikuga ja piltilusa asukohaga. Aeglase vooluga Mustoja jõgi lookleb ümber suursuguste vanade puude ja mahlaka rohelusega mõisapargi, misjärel laieneb vesiroosidega kaetud, väikeste saarekeste ja romantiliste kaarsildadega tiigiks. Kõige kaugemas tiigisopis on vana vesiveski ja tamm, kus avaneb maaliline vaatepilt tiigilt peegelduvale mõisakompleksile, taustaks lakkamatu veskitammi veekohin…

Kõlab kutsuvalt? See ongi Vihula mõis oma täies veetluses…

Mõisas  leidub tegevust nii peredele kui ka näiteks äriklientidele.

Savikruusi  valmistamise  töötuba
Kes ei oleks savist tassist kohvi või teed joonud või savitaldrikult söönud. Kas sa tahaksid ise ka proovida midagi põnevat oma kätega valmistada? Eesti tuntud kunstnike  Georg Bogatkin ja Airike Taniloo – Bogatkini käe all saab tutvuda põneva savimaailmaga.

Igal osalejal on võimalus valmistada savist tass kingituseks endale või sõbrale.Igaüks saab ka enda poolt valmistatud asja kaasa, aga alles mõne aja pärast, sest savi tahab ahjus põletamist ja hiljem glasuurimist.Seda viimast teevad juhendajad juba sinu eest! Rohkem infot leiate siit:

Maitseviinade degusteerimine ja marjanaps koju viimiseks kaasa

Degusteerime 3 erinevat maitseviina, räägime sekka legende ja tõestisündinud lugusid elust mõisas vanal ajal. Valmistame kaasa võtmiseks kingituseks sõpradele või iseendale “mõisaproua napsu”. Viinavabrik asub 1830. aastatest pärit ajaloolises 3-korruselises kivist hoones. Hoones asuvas Viinamuuseumis on huvitavad väljapanekud viina ja piirituse valmistamise ajaloost Eestis ja Vihula Mõisas. 

Seoses Viinavabriku hoone restaureerimise ja Vihula Mõisa Viinamuuseumi avamisega kevadel 2012. a tuli Vihula Mõis välja taaskord päris oma viinaga – Vihula Mõisa Viin, mis on puhas klassikaline viin ja saadaval stiilsetes 0,5 ja 0,2 l pudelites.
Rohkem infot leiate siit:

Soolakoorija valmistamise töötuba
Et nahk püsiks nooruslik ja prink, on hea seda aeg-ajalt sügavuti puhastada.Ootame teid töötoas ning segame kokku soola, toitvad õlid ja mitmed aromaatsed ürdid.Soolakristallid masseerivad õrnalt, koorivad karedat nahka, stimuleerides ja kiirendades rasvade põletamist.Soolakoorija puhastab, värskendab ja valmistab naha ette järgnevaks hoolitsuseks.Peale kasutamist jääb nahk võrratult särav ja imeliselt lõhnav! Kasutamine kodustes tingimustes: niisuta käsi, kanna toode nahale ja masseeri, seejärel loputa hoolikalt.

MÄRKUS: kehakoorija sisaldab segu naturaalsetest õlidest. Toote pealispinnale võib tekkida õline kiht, mis kaitseb toodet kuivamise eest. See on normaalne protsess antud liiki toote puhul ning ei mõjuta mitte mingil moel selle kvaliteeti. Lihtsalt segage toodet kergelt enne kasutamist. Soovituslik temperatuur transportimiseks ja hoiustamiseks: kuni 30°C.
 Rohkem infot leiate siit:
Vihula Mõis tunneb uhkust oma ajaloo üle ning see peegeldub ka meie menüüdes, milles on põhirõhk kohalikul eesti köögil ja üsna mitmed retseptid on pärit mõisa vanast kokaraamatust.

Teiseks oluliseks eripäraks on rõhk võimalikult looduslähedasel ja kohalikul toidul. Paljud meie köögi toorained on pärit mõisa oma aiast ja naabertaludest selleks, et pakkuda nii värsket, kohalikku ja tervislikku toitu kui võimalik.

Kaval-Antsu Kõrtsis pakutakse külastajatele lõiku Eesti ajaloost. Lauale jõuavad traditsioonilised eesti köögi road, mida on võimalik vürtsitada Eesti rahvatantsu ja traditsioonilise Eesti elava muusikaga.

Vihula Mõis pakub külastajale väikeseid ootamatuid avastushetki – jalutades mõisapargis näed, kuidas toimekas kokk tuleb aiast, korv täis värskeid salatilehti ja lõhnavaid ürte. Mõned hetked hiljem saad nautida sedasama värsket salatit või  aromaatset piparmünditeed õdusal Kaval Antsu Kõrtsi (vana Jääkelder) terrassil.
 Rohkem infot leiate siit:
Puhkusepaketid

Koos perega vanas mõisas
Vihula Mõis on koht, kus kõigil on alati hea. Vihula mõisapargi loodus ja metsade vaikus on sobilik koht puhkuseks ka lastega peredele. Meil on sisebassein ja aurusaun ning ühiselt saab meisterdada erinevates käsitöötubades või mängida lauamänge. Mõisa toredad koduloomad ootavad tervitamist ja uudistamist. Ootame ka suuri ja väikeseid mänguhuvilisi, kes soovivad toredalt õhtut veeta laevade pommitamise, mõne vahva täringumängu, tuntud-teatud kogupere lauamängude "Tsirkus", "Reis ümber maailma", "Doomino" või "Memory" seltsis.

Majutust pakume 2 täiskasvanule ja kuni 2-le lapsele vanuses kuni 12 a Rohkem infot siin


Õhus on tunda armastust

Elegantne Vihula Mõis on romantiline paik, kuhu tulla koos kallimaga. Saabumisel ootab teid toas tervitusjook ja üllatuskingitus Lifestyle toodetest, ööbimiseks on teie käsutuses mõisa vana külalistetuba. Nautige rahuliku maaelu mõnusid, tehke käsikäes õhtune jalutuskäik, et vaadata säravaid tähti, lõõgastuge saunas ja basseinis ning Vihulast lahkudes on veelgi rohkem tunda liblikaid kõhus. Rohkem infot siin

Puhkamise kunst
Rännake ajas tagasi ja nautige elu elegantses Vihula mõisas justkui mõisahärrad ja mõisaprouad vanal heal ajal sajandeid tagasi.Ööbimiseks on Teie käsutuses mõisa vanad külalistetoad ja mõisamaad vajavad mõnusa jalutuskäigu ajal ülevaatamist. Nautige rahuliku maaelu mõnusid ja luksuslikke mõisa-spa hoolitsusi, mille kreemid-mikstuurid on kõik 100% looduslikud ja värsked ning valmistatud just Teile vahetult enne hooldust. Rohkem infot siin

Mõisaromanss
Vihula mõis oma väikeste maaliliste jõesaarekeste ja valgete kaarsildade, käänuliste teede ja salajaste paviljonidega suursuguse mõisapargi ning sajandeid vanu mõisahoonetega on justkui väike omaette külake ja tõeliselt romantiline koht. Pärast vana mõisa saladuste avastamisretke ootavad Teid erilised elamused – mõnus ja luksuslik roosilehe vann nin lõõgastav paarismassaaz …Rohkem infot siin


Põgenemine linnast
Tulge ja saage aimu Vihula Mõisa öko-SPA mõnudest – ja samas nautige vana elegantse mõisa aurat kogu oma luksuses. Maaliline Vihula mõisakompleks lummab nii oma ajaloolise ja romantilise õhustikuga kui ka piltilusa asukohaga – pakkudes täiuslikku vaheldust argpäeva askeldustest.Rohkem infot siin
 
Kõigile kes soovivad Vihula Mõisas puhata on hetkel võimalik seda teha soodsamalt. Kasutades salasõna “home” on majutuse hind  -10% letihinnast

Soodustus ei kehti paketi ostmisel

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILUSAD JA KAUNID AIAD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.