Jõuluajal kaunistatud kamin või ahi

Naudi koos lastega või üksi kaunistamist, et saaksid hiljem jõuluõhtul mõnusalt õhtut nautida.


Kõiki küttekolde lähedale tehtud või pandud kaunistusi tuleks nii panna, et ei tekiks põlemise ohtu. Kindlasti ei tohiks ühtegi tuleaset ilma järelvalveta jätta!


Kasuta erinevaid loodusest saadavalolevaid kuuseoksi, männioksi või käbisid. Samuti jõuluehteid või piparkooke ja jõuluõunu. Ära aga ehtimisega üle pinguta, mida vähem, seda parem.


Vajalik teada!
Lisaks pea meeles, et igasugust prügi, kilet ja ehitusprahti ei tohi visata kaminasse. Igal kütteseadmel tuleb vältida ülekütmist. Küttekollete ülekütmine, küttesüsteemide hooldamata jätmine, korstnate vale paigaldus, tuleohutusnõuete üldine eiramine on hoonete süttimise levinumateks põhjusteks.
Kütmise puhul olgu küttematerjal alati kuiv.
Niiskest või suisa märjast puust eraldub väga palju veeauru, mille tagajärjel tekib tuleohtlik nõgi, mis ladestub suitsulõõri seintele põhjustades tõsist tuleohtu. Korstnat tuleb vähemalt üks kord aastas pühkida. Korstent võib hooldada ainult vastavat kutsetunnistust omav korstnapühkija ja küttesüsteeme võib paigaldada ainult kutsetunnistust omav spetsialist. Ühtegi tulekollet, kas siis kaminas, ahjus või pliidi all ei tohiks jätta järelvalveta.

 

 

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.